به گزارش طلوع کرمانشاه و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری، هوشنگ بازوند در کارگروه اقتصاد مقاومتی استان که با حضور اعضا در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد افزود: براساس تصمیم ستاد اقتصاد مقاومتی کشور، امسال بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال طرح مربوط به اقتصاد مقاومتی در این استان اجرا می‌شود و پیش بینی می‌شود که این میزان سرمایه گذاری بیش از ۴۰ هزار شغل در استان ایجاد کند.
وی تاکید کرد: باید به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در سطح استان کارگروه اقتصاد مقاومتی را فعال‌تر کنیم.
استاندار کرمانشاه تصریح کرد: استان کرمانشاه در سال‌های گذشته وضعیت مطلوبی در زمینه اقتصاد مقاومتی نداشت لذا براساس تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی استان‌هایی که وضعیت مطلوبی ندارند، باید پیشرفت کنند.
استاندار کرمانشاه تاکید کرد: تمام دستگاه‌های اجرایی استان موظف هستند که با جدیت پیگیر موضوع اقتصاد مقاومتی باشند و پروژه‌های آن را پیگیری کنند.
بازوند تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی راهبرد بلندمدت اقتصاد کشور ما محسوب می‌شود که در دنیا به خوبی تجربه شده است.
وی ادامه داد: کشور‌های پیشرو در زمینه اقتصادی از مدت‌ها پیش اقتصاد مقاومتی را سرلوحه کار خود قرار داده اند و باید توجه داشت که امروز اتاق جنگ اقتصادی در دنیا علیه جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته است.
مهندس بازوند افزود: اقتصاد مقاومتی تنها راه مقابله با جنگ بزرگ اقتصادی علیه ایران است که باید جدی گرفته شود.
وی همچنین گفت: در آینده نزدیک با حضور وزیر کشور و جانشین ستاد اقتصادی مقاومتی بخشی از طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان کرمانشاه افتتاح خواهد شد