به گزارش طلوع کرمانشاه معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه با اشاره به تغییر رویکرد مسئولان در نگاه به حوزه مسائل اجتماعی گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر مسائل اجتماعی بصورت ویژه مورد توجه مسئولین کشور قرار گرفته است.
الهی تبار افزود: تقاضا داریم یکی دو جشنواره در تقویم ملی به نام کرمانشاه ثبت شود و هرسال این جشنواره‌ها در استان برگزار شود.
وی در ادامه با اشاره به معضلات و مشکلات بسیار در استان گفت: توقع ما از نهاد‌های حاکمیتی و متولیان اقتصادی این است که کرمانشاه را ویژه ببینند. به طور مثال تصویب منطقه آزاد قصرشیرین که در مجلس معطل مانده می‌تواند تاثیر بسیاری در بحث اشتغال استان داشته باشد.
الهی تبار با اشاره به فعالیت بنیاد مستضعفان در منطقه قصرشیرین، گفت: تقاضای ما این است که سایر بخش‌ها و موسسات اینچنینی هم در استان فعالیت داشته باشند.
معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه در ادامه با اشاره به بحث‌های توسعه‌ای در خصوص مراکز ماده ۱۶ گفت: در بحث توسعه اردوگاه متکدیان هم اعتبار خاصی نیاز داریم و امیدواریم ردیف اعتباری ویژه‌ای برای آن لحاظ کنند.
الهی تبار از تدوین دانشنامه استان نیز خبر داد وافزود: بخشی از این دانشنامه مربوط به دفاع مقدس است که ۵۰۰ میلیون تومان برای تهیه آن درخواست داده اند و تلاش داریم مواردی مثل اهدای خون و اهدای عضو را به عنوان فرهنگ ایثار در این دانشنامه لحاظ کنیم.