به گزارش طلوع کرمانشاه، ابراهیم تعداد جرئی از بیماران با علائم اسهال و برخی هم با علائم تهوع در این شهرستان به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند و بیماری سریعا کنترل شد. در این مورد حتی یک نفر هم بستری نشد.
بیماری در حال حاضر کنترل شده و هیچگونه اپیدمی نداریم و در حال ارائه آموزش به مردم هستیم تا بیماری شعله‌ور نشود.
این بیماری وبا نبوده و در حد گاستروآنتریت (التهاب روده) بسیار ساده بوده است که برخی‌ها علائم اسهال و برخی استفراغ داشتند و به صورت سرپایی مداوا شدند.
نمونه‌های بسیار زیادی از آب شهر هم از لحاظ باکتریال و ویرال آزمایش شده است و علاوه بر این موارد کلرسنجی‌های متعددی انجام شده و حتی بازدید‌های میدانی و محلی از شهرک‌های اطراف، داخل شهر و جا‌هایی که به هر عنوان احساس کردیم که کانون بیماری باشد صورت گرفته است.
بنر‌هایی برای آگاه‌سازی شهروندان این مناطق در تمام سطح شهر به تعداد کافی نصب شده است. همچنین بروشور‌هایی نیز بین مردم توزیع شده است و حتی آموزش چهره به چهره درب منازل به شهرواندان ارائه کرده‌ایم و نهایتا این بیماری کنترل شده است.
با قاطعیت فعلا نمی‌توان در مورد علت بیماری اظهارنظر کرد، اما در هر صورت یکی از مسائل مورد توجه ما در این خصوص آب است و روی این موضوع حساسیت زیادی به خرج داده‌ایم.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تقدیر از فرماندار ثلاث‌باباجانی و همچنین مدیریت آبفای شهری استان در خصوص پیگیری و همکاری در موضوع آب شرب این مناطق گفت: به هر حال آب هم یکی از موارد مورد تاکید ما در این زمینه است.

همچنین رسیدگی ویژه به موضوع مراجعه حدودسیصد نفر از اهالی شهرستان ثلاث باباجانی باعلایم بالینی مشابه به مراکز درمانی از سووی دادستان کرمانشاه نیز اعلام شد 

محمدحسین صادقی بااشاره به بیماری تعدادی از مردم شهرستان ثلاث باباجانی، اظهار کرد: براساس گزارش واصل شده، در یک هفته گذشته حدود سیصد نفر از مردم این شهرستان با علائم تهوع، اسهال و استفراغ به مراکز درمانی مراجعه کرده اند.
وی از ورود دستگاه قضایی استان به این موضوع خبرداد و افزود: با توجه به تعداد زیاد مراجعین موضوع از منظر حفظ حقوق عمومی وصیانت از سلامت وبهداشت جامعه با نظارت دادسرای عمومی و انقلاب مرکز کرمانشاه و پیگیری‌های دادستان شهرستان ثلاث باباجانی در دستور کار قرار گرفت.
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه کارگروه شورای سلامت شهرستان تشکیل جلسه داده وضعیت را به صورت مستمر پایش می‌نماید، افزود: در حال حاضر اوضاع بهداشتی درمنطقه کاملاً تحت کنترل است و تعداد موارد مراجعه به مرکز درمانی با علائم پیش‌گفته روندی کاهشی دارد.
وی همچنین با اشاره به اینکه مراجعین به مرکز درمانی شهرستان ثلاث به صورت سرپایی مداوا شده اند، گفت: مواردی از بستری یا لزوم اعزام بیماربه سایر مراکز درمانی به علت شدت علایم گزارش نشده است.
صادقی با تاکید بر اینکه وضعیت مشابه در سایر شهر‌های اورامانات مشاهده نشده، یادآورشد:ضمن انجام آزمایش‌های باکتریایی نمونه‌های تهیه شده برای بررسی احتمال آلودگی ویروسی نیز به آزمایشگاه غدد و گوارش تهران ارسال شده است
وی تصریح کرد: علاوه براین، نمونه گیری از آب خام چشمه میرهومر، آب مصرفی آبیاری سبزیجات انجام شده و مخزن اصلی آب شهر و خطوط انتقال آب نیز مورد بررسی دقیق قرار گرفته است.
دادستان عمومی و انقلاب استان در ادامه بااشاره به سفر مدیرکل بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت به منطقه به منظور بررسی دقیق‌تر موضوع، افزود: کارشناسان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و متخصصان بیماری‌های عفونی در منطقه حضور دارند.
وی تاکید کرد: رعایت بهداشت فردی خصوصاً نسبت به اطفال، سالمندان و بیماران بیش از پیش مورد تاکید کارشناسان بهداشتی است.