علی محمد زورآوند در گفت و گو با خبرنگار طلوع کرمانشاه اظهار داشت: در حالی که نرمال بارش ها در فصل پائیز بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ میلی متر است، ممکن است در استان شاهد تنها ۷۰ تا ۸۰ میلی متر بارندگی باشیم.

وی البته احتمال تغییرات در شرایط جوی را نیز دور از ذهن ندانست و گفت: ممکن است با تغییرات در سطح دریا، شرایط بارش مقداری بهبود پیدا کند.

زورآوند ادامه داد: در عین حال هرچه از فصل پائیز جلوتر برویم و به زمستان برسیم انتظار می رود شرایط بارش ها بهتر شود و برای سه ماه پایانی سال شاهد بارش هایی در سطح نرمال باشیم که البته هنوز اظهار نظر قطعی در این خصوص مقداری زود است.

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه میانگین بارش های استان در ۶ ماهه اول امسال را نیز ۱۵۵ میلی متر عنوان کرد و گفت: این درحالیست که بارش های ۶ ماهه نخست سال ۹۵ به حدود ۲۱۶ میلی متر می رسید.

وی همچنین از احتمال بارش های رگباری باران برای امروز در برخی نقاط استان خبر داد و گفت: این بارش ها که اغلب نواحی شمالی استان را در برمی گیرد چندان چشمگیر نخواهد بود.

زوراوند در پایان گفت: از امروز تا روز جمعه شاهد کاهش ۲ تا ۳ درجه ای دمای هوا در نقاط مختلف استان و خنک تر شدن هوا خواهیم بود.