به گزارش طلوع کرمانشاه ، حسین خدرویسی با بیان اینکه ۴۰۰ فرصت شغلی با پرداخت هفت میلیارد و ۵۰۸ میلیون تومان وام اشتغال در سه ماهه نخست امسال برای مددجویان کرمانشاهی ایجاد شده، افزود: از این تعداد ۷۹ فرصت شغلی برای بانوان سرپرست خانوار با اعتبار یک میلیارد و ۴۲۵ میلیون تومان ایجاد شده است.
وی همچنین به اجرای پنج هزار و ۵۱۸ طرح شغلی توسط مددجویان کرمانشاهی در سال ۹۶ اشاره کرد و اظهار داشت: هزار و ۶۱۱ طرح از این تعداد در سال گذشته از سوی بانوان مددجو ایجاد شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان خاطرنشان کرد: در سال گذشته بیش از ۹۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان تحت حمایت در استان کرمانشاه پرداخت شده که سهم بانوان از این میزان تسهیلات ۲۴ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان بوده است.
خدرویسی گفت: شغل‌های ایجاد شده از سوی بانوان مددجو از پایدارترین طرح‌های شغلی کمیته امداد به شمار می‌رود.
وی با بیان اینکه هم اکنون این نهاد حمایت از ۷۷ هزار خانوار نیازمند در استان را برعهده دارد، افزود: بیش از ۴۳ درصد از بانوان سرپرست خانوار‌های مددجو در استان به دلیل فوت همسر سرپرستی خانوار خود را عهده دار شده اند.
مدیرکل کمیته امداد استان تاکید کرد: یکی از رسالت‌های کمیته امداد ایجاد اشتغال پایدار برای بانوان سرپرست خانوار است و این نهاد برای توانمندی اقتصادی بانوان تحت حمایت از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.