به گزارش  طلوع کرمانشاه، سرهنگ علی کریمی اظهار داشت: به دنبال مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و اعلام شکایت مبنی بر اینکه شخصی ناشناس از طریق شبکه اجتماعی تلگرام با ارسال پیامک توهین آمیز در خصوص دختر مورد علاقه ایشان موجب سلب آسایش وی شده است، پرونده‌ای تشکیل و در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: با توجه به اظهارات شاکی و مستنداتی که از گوشی وی به دست آمد کارشناسان پلیس فتا در زمانی کوتاه متهم را شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی به این پلیس انتقال دادند.
سرهنگ کریمی خاطرنشان کرد: متهم در تحقیقات اعلام داشت گوشی خود را برای چند روز در اختیار همسرش قرار داده است و احتمالا وی اقدام به ارسال پیام کرده است.
رئیس پلیس فتا کرمانشاه گفت: به دنبال اظهارات متهم اول، پس از هماهنگی مقام قضایی متهم اصلی به این پلیس فراخوانده شد و در بازجویی‌ها بیان کرد که شاکی خواستگار خواهرم بوده و با اینکه بار‌ها جواب منفی شنیده است همچنان برای خواستگاری به منزل ما مراجعه می‌کند به همین خاطر برای رهایی از دست این خواستگار سمج، اقدام به ارسال پیام‌هایی برای وی در بدگویی از خانواده خود کرده ام.
سرهنگ کریمی خاطرنشان کرد: هیچ عملی در این فضا از چشم تیزبین پلیس فتا پنهان نخواهد ماند و با مجرمان این حوزه قطعا برخورد می‌شود.
وی تصریح کرد: هتک حیثیت، مزاحمت سایبری، انتشار شایعه و… از نظر قانون جرائم رایانه‌ای جرم است و مرتکبان این تخلفات در فضای مجازی یا شبکه‌های اجتماعی با قانون و دادگاه سروکار خواهند داشت.
رئیس پلیس فتا استان اظهار داشت: طبق ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی هرگاه کسی در فضای مجازی برای اشخاص ایجاد مزاحمت کند به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.