به گزارش طلوع کرمانشاه، حمید شرفی در جلسه شورای اداری شهرستان کرمانشاه با اشاره به خسارتی که زلزله به بخش کوزران وارد کرد، افزود: حدود ۱۲۰۰ خانوار در این بخش واحد احداثی نوع دو دارند.

وی ادامه داد: اگرچه کمک بلاعوض در اختیار آنها قرار گرفته و کاربازسازی حدود ۲۰۰ واحد آسیب دیده نیز تا اواخر مهر به اتمام می‌رسد، اما حداقل هزار خانوار اکنون حتی چادر و کانکس هم ندارند و بی‌سرپناه هستند.

بخشدار کوزران گفت: با نزدیک شدن فصل سرما و شروع بارندگی، این خانوارها با مشکل جدی مواجه خواهند شد.

شرفی سپس به موضوع اجاره زمین‌های کشاورزی به کشاورزان اصفهان، همدان و دیگر استان‌ها اشاره کرد و یادآور شد: در شرایطی که جوانان روستایی ما بیکار هستند، اراضی کشاورزی در اختیار مردم دیگر استان‌ها قرار می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: این کار در تعدادی از روستاهای بین ماهیدشت و کوزران اتفاق می‌افتد و ناشی از فرهنگ کار نادرست است.

بخشدار کوزران از مشکل آبرسانی سیار عشایر نیز یاد کرد و افزود: علی‌رغم اینکه اعتبار آبرسانی برای عشایر در نظر گرفته شده، اما برای تامین آب احشام با مشکل مواجهند.

شرفی گفت: گاهی عشایر برای تامین آب احشام خود لوله‌های آب را می‌شکنند.

در ادامه مهدی جمالی معاون فرهنگی سپاه ناحیه کرمانشاه نیز درباره برنامه‌های هفته دفاع مقدس، از برپایی تجمع ۲۵ هزار نفری بسیجیان در استادیوم آزادی خبر داد که سوم یا چهارم مهر ماه برگزار خواهد شد.

وی افزود: برنامه‌های مختلف دیگری از جمله رژه نیروهای مسلح، نمایشگاه عکس شهدا، مسابقات فرهنگی و ورزشی، یادواره شهدا و… نیز در نظر گرفته شده است.

همچنین علی امرایی مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک کرمانشاه نیز با اشاره به نزدیک شدن ایام بازگشایی مدارس، اظهار کرد: در این ایام معمولا با ترافیک شدید مواجهیم که تقاضا داریم تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شود.

وی خواستار افزایش نظارت بر سرویس‌های مدارس خصوصا از نظر ظرفیت خودروها شد و عنوان کرد: مشکل دیگر ما ایجاد مزاحمت‌های خیابانی مقابل مدارس متوسطه دختران است.

امرایی یادآور شد: اگر در روزهای نخست حضور نیروهای انتظامی مقابل این مدارس پررنگ باشد، در سایر روزها مشکل کمتری خواهیم داشت.

وی ساماندهی دستفروشان حاشیه مدارس را نیز از دیگر خواسته‌ها اعلام کرد.