به گزارش طلوع کرمانشاه سیدعلی حسینی اظهار کرد: امسال بر خلاف سال‌های گذشته پسته خام در بازار کرمانشاه بسیار کم بود و فقط یک یا دو نوبت وارد بازار شد.
وی دلیل این کمبود را کاهش تولید در استان‌هایی دانست که تامین کننده پسته کرمانشاه هستند و افزود: کرمانشاه تولید پسته چندانی ندارد و عمده پسته‌ای که به بازار می‌آید، تولید کرمان، رفسنجان، کاشان و… است.
رئیس اتحادیه میوه و سبزی‌فروشان کرمانشاه دلیل دیگر کمبود پسته در بازار را بالار فتن قیمت آن دانست و عنوان کرد: طی چند نوبتی که پسته خام وارد بازار شد قیمت آن کیلویی حدود ۵۰ هزار تومان بود که مردم قدرت خرید با این قیمت را ندارند و از همین رو مغازه‌داران نیز خیلی پسته نمی‌آورند.
به گفته حسینی، قیمت پسته خام نسبت به سال گذشته بسیار بیشتر شده، به گونه‌ای که قیمت هر کیلو پسته خام سال گذشته ۱۵ تا ۱۶ هزار تومان و برای پسته اکبری حدود ۲۰ هزار تومان بود.
وی با بیان اینکه فصل پسته خام رو به پایان است افزود: این میوه هر سال از اواسط تابستان تا اواسط مهر وارد بازار می‌شود که اکنون بیش از نیمی از فصل پسته خام گذشته و هنوز مقدار مناسبی از آن به بازار کرمانشاه نیامده است.