عباس سجادی‌راد  اظهار داشت: در راستای اجرای تصمیمات ستاد تشدید مبارزه با احتکار کالا متشکل از دستگاه‌های مختلف از جمله پلیس آگاهی، تعزیرات و اصناف اقدامات قابل توجهی در قالب گشت‌های مشترک انجام شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون نزدیک به ۳۰ انبار به دلیل احتکار کالا در استان کرمانشاه پلمب شده است عنوان کرد: مراحل قانونی این انبارها و کالاهای موجود در آ‌ن‌ها طی شده و بخشی از کالاها همچون برنج در نمایشگاه بین‌المللی توزیع شد.

 معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: بیشتر کالاهای احتکار شده شامل لوازم خانگی، مواد خوراکی از جمله برنج، لوازم یدکی و مواد شوینده هستند.

سجادی‌راد افزود: در سطح شهر کرمانشاه ۲۰ گروه بازرسی دو یا سه نفره در مناطق مختلف شهر حضور دارند و شهروندان نیز می‌توانند هرگونه شکایت و گزارش تخلفی را از طریق شماره ۱۲۴ و ۳۸۲۵۰۰۹۹ اطلاع دهند.

وی گفت: در سطح کشور و به تبع آن در استان کرمانشاه کمبود کالا وجود ندارد اما به دلیل برخی از عوامل از جمله فعالیت سودجویان شاهدد خرید احتیاطی و مازاد بر نیاز توسط مردم هستیم که سبب ایجاد مشکلاتی می‌شود در صورتی که با خرید در حد نیاز مشکلی وجود ندارد.