سیروس شهبازی مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: در شش ماهه امسال دو میلیارد مترمکعب گاز در استان کرمانشاه مصرف شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۰ درصدی دارد.

وی ۶۵ درصد گاز مصرفی استان در این مدت را مربوط به شهرک‌های صنعتی و صنایع عمده از جمله نیروگاه‌‎ها، کارخانجات و … دانست و افزود: مابقی گاز نیز توسط مشترکین خانگی و تجاری مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با اشاره به وجود ۷۴ جایگاه CNG در استان، گفت: بخشی از گاز مصرفی استان مربوط به این جایگاه ها است.

شهبازی با بیان اینکه در نیمه اول امسال ۷۵۰۰ مشترک جدید در کرمانشاه اضافه شده، ادامه داد: تعداد کل مشترکین گاز استان اکنون به ۵۵۰ هزار مورد رسیده است.

وی از گازرسانی به ۱۴۴ روستای استان در شش ماهه امسال هم یاد کرد و گفت: اگر افزایش هزینه‌ها و مشکلات اعتباری اجازه دهد تا پایان امسال ۳۰۰ روستای کرمانشاه را گازرسانی خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون گازرسانی به ۵۴۵ روستای استان در دست اجرا است، خاطرنشان کرد: ۱۳۷ روستا نیز در مرحله انتخاب پیمانکار است.

شهبازی آغاز گازرسانی به شهرهای نوسود و نودشه را نیز از دیگر اقدامات انجام شده در نیمه اول امسال برشمرد و تاکید کرد: طی شش ماه اخیر ۲۰۰ کیلومتر شبکه‌گذاری گاز در استان صورت گرفته است.

به گفته این مسئول، در شش ماهه امسال ۲۵۰ میلیارد تومان در پروژه‌های گازرسانی استان هزینه شده است.

وی با بیان اینکه اکنون ۲۸ شهر، ۱۱۰۰ روستا و ۱۰ شهرک صنعتی استان به شبکه گاز متصل است، افزود: پوشش گاز در نواحی شهری استان ۹۹ درصد و در نواحی روستایی ۶۱ درصد است /باشگاه خبرنگاران