سه شنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022 ساعت تعداد کل نوشته ها : 17102 تعداد نوشته های امروز : 16×

آخرین خبرها

مشاهده یک قلاده پلنگ ایرانی در بوزین و مرخیل آغاز فعالیت سامانه بارشی از اواخر وقت امروز نگرانی دروازه‌بان سابق آمریکا از تاکتیکهای کی‌روش افزایش تعداد ایستگاه‌های پایش کیفی هوای کرمانشاه احتمال نیمکت‌نشینی بیل و رمزی مقابل انگلیس آغاز عایق بندی «ایزوبام» عرشه قطار شهری کرمانشاه آخرین تصمیم‌ها برای ساماندهی فاضلاب “کرناچی” امسال پرندگان مهاجر به هشیلان نیامدند بارش‌های نیمه جان پاییز هم به داد سدهای کرمانشاه نرسید مورایس: ایران برابر ولز خیلی خوب بود/ ۴ تیم شانس قهرمانی دارند استعفای رئیس و اعضای هیات‌مدیره باشگاه یوونتوس مهم‌ترین فرصت شاگردان کی‌روش برای تاریخ‌سازی پرفروش ترین خودروهای تاریخ  قیمت سکه امروز هفتم آذر ۱۴۰۱ اجاره ۸۰۰ هزار تومانی کارت ملی برای خرید ارز کارشناسی قضاوت فغانی در دیدار پرتغال – اروگوئه رکورددار اسپانیا تمرین تیمش را به دلیل مصدومیت از دست داد واکنش فان خال به احتمال رویارویی با انگلیس در یک هشتم نهایی کودوس بهترین بازیکن دیدار غنا – کره‌جنوبی شد سخنگوی مسی مذاکره با باشگاه بکام را تکذیب کرد

در هیچ کجای دنیا دولت ها مسئول جبران خسارت نیستند/در حال حاضر هیچ مالک زلزله زده در کانکس ها زندگی نمی کند/اساسا هیچ قانونی نداریم که بتوانیم بر اساس آن به مستاجران که در زلزله ها بی خانمان شده اند، زمین واگذار شود/برخی مسئولان استانی چنین اظهارتی را بیان کرده و باعث ایجاد توقعاتی شده اند
30 شهریور 1398 - 10:32
شناسه : 116503
1
مقام مقام مسئول بنیاد مسکن از موافقت بانک مرکزی با تسهیلات تکمیلی ساخت مسکن زلزله زدگان کرمانشاهی خبر داد و گفت: بنیاد مسکن به مستاجران زلزله زده ۱۵ میلیون تومان کمک بلا عوض کرده است/ موافقت بانک مرکزی با وام تکمیلی ساخت مسکن زلزله زدگان؛ پرداخت از شنبه طلوع‌‌کرمانشاه :

جودی در ادامه با اشاره به این که در شهر زمین ارزش دارد، تاکید کرد: عمده واحدهای آسیب دیده شهری استان کرمانشاه در سرپل ذهاب قرار دارد. در این شهر نیز متوسط ارتفاع قبل ا ززلزله ۱٫۲ بود که بعد از زلزله و اجرای برنامه های بازسازی به ۳٫۹ افزایش یافته است. این اتفاق برای این افتاده که زمین ارزشمند بوده و مردم راضی نبودند همان واحد تخریب شده خود را بسازند و به همین دلیل ساختمان ها سه و چهار طبقه را ساختند/وی با تاکید بر این که در حال حاضر شهر سرپل ذهاب ارتفاع ساختمان ها سه برابر شده است، اظهار کرد: دولت برای ساخت یک طبقه به زلزله زدگان تسهیلات می دهد، این در حالی است که بنیاد مسکن به طبقات دیگر نیز تسهیلاتی را ارائه کرده است/وی با اشاره به این که در هیچ کجای دنیا دولت ها مسئول جبران خسارت نیستند، افزود: در کشورهای دیگر بیمه خسارت ها را جبران می کند/جودی با بیان این که این تسهیلات جوابگوی ساخت تمام واحددها نبود، افزود: در حال حاضر هیچ مالک زلزله زده در کانکس ها زندگی نمی کند و در یکی از واحدهای ساخته شده خود زندگی می کنند و به مرور سایر واحدها را نیز تکمیل می کنند/مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن در واکنش برخی مسائل مطرح شده در زلزله کرمانشاه از جمله واگذاری زمین به مستاجران، تاکید کرد: اساسا هیچ قانونی نداریم که بتوانیم بر اساس آن به مستاجران که در زلزله ها بی خانمان شده اند، زمین واگذار شود. متاسفانه برخی مسئولان استانی چنین اظهارتی را بیان کرده و باعث ایجاد توقعاتی شده اند.

پ
پ

مجید جودی گفت: وقتی پدیده طبیعی مانند زلزله در کشور می دهد به عنوان یک فرصت به آن نگاه می شود. معمولا هم در اظهارات همه مسئولان کشور نیز این مسئله وجود  دارد کهباید حادثه و مصیبت را به یک فرصت تبدیل کنیم.

وی تصرح کرد: معمولا در بخش مسکن وقتی به عنوان ستاد بازسازی بنیاد مسکن وارد منطقه می شویم سعی می کنیم علاوه بر واحدهای آسیب دیده، واحدهای آسیب پذیری را که در حادثه صدمه ندیده اما احتمال تخریب انها در حوادث بعدی می رود را وارد چرخه بازسازی کنیم.

وی افزود: بر این اساس در زلزله کرمانشاه واحدهای نیازمند به بازسازی را از حدود ۵ هزار واحد به ۱۰ هزار واحد افزایش دادیم  و خانه های فرسوده شهری را جزو آمار محاسبه کردیم. در روستاها ۱۲۷۰۰ واحد آسیب دیده به ۲۵ هزار واحد تبدیل شد.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن با اشاره به این که در روستاها ۲۵ هزار واحد با کیفیت بالا ساخته شه و در واقع پروند بازسازی ها در روستاهای زلزله زده استان کرمانشاه بسته شده است، گفت: مطمئن هستیم این واحدها در برابر سوانح آتی کاملا مقاوم هستند.

جودی در ادامه با اشاره به این که در شهر زمین ارزش دارد، تاکید کرد: عمده واحدهای آسیب دیده شهری استان کرمانشاه در سرپل ذهاب قرار دارد. در این شهر نیز متوسط ارتفاع قبل ا ززلزله ۱٫۲ بود که بعد از زلزله و اجرای برنامه های بازسازی به ۳٫۹ افزایش یافته است.  این اتفاق برای این افتاده که زمین ارزشمند بوده و مردم راضی نبودند همان واحد تخریب شده خود را بسازند و به همین دلیل ساختمان ها سه و چهار طبقه را ساختند.

وی با تاکید بر این که در حال حاضر شهر سرپل ذهاب ارتفاع ساختمان ها سه برابر شده است، اظهار کرد: دولت برای ساخت یک طبقه به زلزله زدگان تسهیلات می دهد، این در حالی است که بنیاد مسکن به طبقات دیگر نیز تسهیلاتی را ارائه کرده است.

وی با اشاره به این که در هیچ کجای دنیا دولت ها مسئول جبران خسارت نیستند، افزود: در کشورهای دیگر بیمه خسارت ها را جبران می کند، در طوفان کاترینا ۱۸۵ میلیارد دلار خسارت به بار آمد کل اعتبار هزینه شده دولت آمریکا ۹۹ میلیون دلار بود. در ایران نیز بحث جبران خسارت در حوادث مطرح نیست، ما به دنبال توانمند کردن مردم هستیم چون فرهنگ بیمه توسعه یافته نیست.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن با تاکید بر این که حداقل امکانات را به مردم می دهیم تا خانه های خود را بسازند و ما با تسهیلات از آنها حمایت می کنیم، گفت: برای هر واحد شهری در زلزله کرمانشاه ۵۰ میلیون تومان وام و ۱۳ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شده است. در روستاها با این ارقام بازسازی واحدها تمام شد. اگر در شهر هم با همین روال انجام می شد به راحتی بازسازی ها تمام شده بود.

جودی با بیان این که این تسهیلات جوابگوی ساخت تمام واحددها نبود، افزود: در حال حاضر هیچ مالک زلزله زده در کانکس ها زندگی نمی کند و در یکی از واحدهای ساخته شده خود زندگی می کنند و به مرور سایر واحدها را نیز تکمیل می کنند.

وی از برنامه بنیاد مسکن برای پرداخت تسهیلات مکمل ۱۲ میلیون تومانی برای تکمیل واحدهای اضافه ساخته شده توسط زلزله زدگان خبر داد و گفت: بانک مرکزی با پرداخت این تسهیلات موافقت کرده و از شنبه هفته آینده پرداخت آن آغاز می شود.

وی منابع مورد نیاز برای این برنامه را ۹۶ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: بر این اساس برای هر واحد شهری در سرپل ذهاب ۱۲ میلیون تومان وام تکمیلی پرداخت می شود.

مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن  در واکنش برخی مسائل مطرح شده در زلزله کرمانشاه از جمله واگذاری زمین به مستاجران، تاکید کرد: اساسا هیچ قانونی نداریم که بتوانیم بر اساس آن به مستاجران که در زلزله ها بی خانمان شده اند، زمین واگذار شود. متاسفانه برخی مسئولان استانی چنین اظهارتی را بیان کرده و باعث ایجاد توقعاتی شده اند.

جودی یادآور شد: بنیاد مسکن در زلزله کرمانشاه علاوه بر پرداخت مبالغ بلاعوض به مستاجران (۵ میلیون تومان یا یک کانکس)، ۱۰ میلیون تومان برای تامین وسایل خانه پرداخت کرده است/تسنیم

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.