جمعه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۲ Friday, 1 December , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 20174 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

قاتل فراری در دام پلیس آگاهی کرمانشاه حریق یک منزل مسکونی در کرمانشاه ۲ مصدوم برجای گذاشت میدان آزادی مکانی برای خرید و فروش گوشی های سرقتی پلمب ۵۰ مطب دندانپزشکی متخلف در استان کرمانشاه کمبود این ویتامین ها باعث هجوم افکار منفی به ذهن می شود از تردد تورهای گردشگری غیرمجاز جلوگیری می‌شود اجرای طرح سامانه سردسیری کرمانشاه بلاتکلیف است آدم ربایی با انگیزه اختلافات خانوادگی/ متهم دستگیر و کودک ربوده شده آزاد شد تقلای مصری برای رای جمع کردن! اقای نماینده پای ثابت جلسات این روزها این نشانه ها علامت‌ کمبود ویتامین ب ۱۲ است توقیف ۱۱ کامیون حامل سوخت قاچاق در قصرشیرین تله‌کابین کرمانشاه می‌تواند در “چالابه” احداث شود درخشش صابر خسروی (جوان کرمانشاهی) در رالی اژه ترکیه تخصیص ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار به پروژه قطار شهری کرمانشاه آغاز مرحله نهایی طرح جمع آوری معتادان متجاهر نخستین اقدام شورای اسلامی شهر کرمانشاه پس از چند ماه وقفه/ بیش از ۱۰ لایحه مهم تصویب شد تیله کوه، گوشی برای شنیدن وعده های بی سرانجام ندارد/آقای نماینده! وعده سرخرمن کافی است فعالیت ۲۹ کمپ “ترک اعتیاد” مجاز در کرمانشاه/ ۱۰ تا ۳۰ درصد معتادان “ترک” می‌کنند توقیف ۳۲۷ دستگاه خودرو فاقد پلاک و پلاک مخدوش در کرمانشاه شکر کند ذهنی میاره؟! + لیست قیمت انواع شکر

نوجوان کرمانشاهی محکوم به قصاص: کمک کنید زنده بمانم
01 آذر 1397 - 14:27
شناسه : 11883
0
نوجوان کرمانشاهی که در ۱۶سالگی مرتکب قتل شده بود، به طور موقت از اجرای حکم قصاص نجات یافت. طلوع‌‌کرمانشاه :

به گزارش طلوع به نقل از شرق، این نوجوان که «میلاد» نام دارد، آذر سال ۱۳۹۲ در نزاع دسته‌جمعی دانش‌آموزی در یکی ازمدارس شهرک رودکی موجب مرگ هم‌کلاسی خود شد و پس از اتمام مراحل دادرسی محکوم به قصاص شد/خانواده مقتول در نهایت رضایت خود را مشروط به دریافت مبلغ ۵۵۰‌ میلیون تومان اعلام کردند/خانواده میلاد همراه با کمک جمعیت امام علی(ع) ۳۵۰میلیون تومان جمع آوری کردند اما این مقدار پول تا مبلغ در خواستی خانواده مقتول فاصله زیادی دارد/مادر میلاد از خیران کرمانشاهی:«خواهش می‌کنم به میلاد کمک کنید. میلاد بچه بود که این اتفاق برایش افتاد. هیچ بچه‌مدرسه‌ای در خواب هم فکر قتل را نمی‌کند. یک دعوای مدرسه‌ای باعث این اتفاق شد»/ پدر میلاد گفت:او فقط تا ۱۳ آذرماه فرصت دارد. نمی‌دانم چه‌کار کنم و درِ خانه چه کسی را بزنم. امیدم اول به خدا و بعد به مردم نیکوکار است»

پ
پ

به گزارش طلوع به نقل از شرق، این نوجوان که «میلاد» نام دارد، آذر سال ۱۳۹۲ در نزاع دسته‌جمعی دانش‌آموزی موجب مرگ هم‌کلاسی خود شد و پس از اتمام مراحل دادرسی محکوم به قصاص شد.

با تماس شهروندان کرمانشاهی در ۱۷ آذر سال ۱۳۹۲، پلیس کرمانشاه در جریان نزاع منجر به فوت بین دانش‌آموزان یکی از مدرسه‌های شهرک رودکی قرار گرفت. با آغاز تحقیقات پلیس آگاهی مشخص شد در این نزاع دسته‌جمعی یکی از دانش‌آموزان مجروح و سپس از سوی برادرش و یکی از حاضران در درگیری به بیمارستان منتقل اما در جریان درمان فوت شده است. با تکمیل‌شدن تحقیقات، پلیس میلاد و یکی از دوستانش به نام «پیام» را دستگیر کرد.

میلاد در جریان بازجویی‌ها به درگیری و جرح منجر به فوت هم‌کلاسی خود اعتراف اما در جریان دادرسی و در مقابل قاضی دادگاه ادعا کرد که اعترافش به‌دلیل فشار ناشی از بازجویی بود. براساس ادعای میلاد در دادگاه، به‌دلیل شلوغی معرکه دعوا و ازدحام جمعیت، او مطمئن نیست که خودش مرتکب قتل شده باشد. سرانجام به دلیل فقدان مدارک و شهود معتبر مبنی بر بی‌گناهی میلاد و همچنین اقرار صریح او در جریان بازجویی، از سوی دادگاه گناهکار شناخته و به قصاص محکوم شد. پس از آن میلاد روانه کانون اصلاح و تربیت شد و تا  ۱۸سالگی در آنجا بود و سپس به ندامتگاه دیزل‌آباد منتقل شد.

پس از صدور حکم قصاص، تلاش خانواده و ریش‌سفیدان فامیل برای جلب رضایت اولیای دم مقتول به جایی نرسید و اولیای دم مصمم بر اجرای حکم قصاص بودند.

با ورود شورای حل اختلاف ویژه صلح و سازش پرونده میلاد وارد فاز جدیدی شد. با تلاش اعضای شورای حل اختلاف و رایزنی‌ها با خانواده مقتول، آنها در ابتدا رضایت خود را مشروط به دریافت مبلغ یک میلیارد تومان اعلام کردند اما با تلاش و گفت‌وگوهای پیگیرانه شورای حل اختلاف کرمانشاه خانواده مقتول در نهایت رضایت خود را مشروط به دریافت مبلغ ۵۵۰‌ میلیون تومان اعلام کردند.

این موضوع در کوتاه‌مدت باعث خوشحالی و دلگرمی خانواده میلاد و خود او شد. خانواده میلاد با فروش منزل مسکونی، طلا و وسایل باارزش خود و همچنین کمک‌گرفتن از اقوام و آشنایان، موفق به تهیه مبلغ ۱۵۰‌ میلیون تومان شدند اما این مبلغ با آنچه خانواده مقتول درخواست کرده بودند، فاصله‌ای بسیار داشت و به همین دلیل قرار بود که میلاد را به چوبه دار بسپارند اما پادرمیانی رئیس اجرای احکام شعبه ۴ کرمانشاه و اعضای شورای حل اختلاف ویژه صلح و سازش قتل باعث شد که خانواده مقتول تا ۱۳ آذرماه آینده به میلاد و خانواده‌اش فرصتی مجدد برای تهیه مبلغ دیه درخواستی بدهند.

در این میان با تلاش جمعیت امام علی(ع) مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان دیگر از سوی نیکوکاران این جمعیت جمع‌آوری شد و به این صورت مبلغ جمع‌آوری‌شده به ۳۵۰ میلیون تومان رسید و کماکان ۲۰۰‌ میلیون تومان تا دیه درخواستی خانواده مقتول فاصله دارد.

مادر میلاد از خیران هم‌وطن و به‌‌ویژه مردم نیکوکار استان کرمانشاه و همچنین خیران سرشناسی که تاکنون موجبات رهایی چند نفر از زندانیان محکوم به قصاص از طناب دار شده‌اند، درخواست کرد برای آزادی میلاد به یاری آنها بیایند. او گفت: «خواهش می‌کنم به میلاد کمک کنید. میلاد بچه بود که این اتفاق برایش افتاد. هیچ بچه‌مدرسه‌ای در خواب هم فکر قتل را نمی‌کند. یک دعوای مدرسه‌ای باعث این اتفاق شد».

پدر میلاد هم از هنرمندان و نام‌آوران عرصه‌های ورزشی درخواست کمک کرد و گفت: «می‌دانم شرایط اقتصادی مردم آن‌قدر بد است که از عهده مخارج خانواده‌های خود هم به‌سختی برمی‌آیند به همین دلیل خجالت می‌کشم از مردم عادی درخواست کمک کنم. من از خیران نیکوکار هم‌وطن درخواست می‌کنم به کمک ما و میلاد بیایند. به خدا قسم من در خواب هم ۵۵۰‌ میلیون تومان را نمی‌دیدم و اصلا نمی‌دانم این پول چطور جمع می‌شود.

 لطفا به میلاد کمک کنید. او فقط تا ۱۳ آذرماه فرصت دارد. نمی‌دانم چه‌کار کنم و درِ خانه چه کسی را بزنم. امیدم اول به خدا و بعد به مردم نیکوکار است».

افراد نیکوکاری که تمایل دارند برای آزادی میلاد به او و خانواده‌اش کمک کنند، می‌توانند وجوه نقد خود را به شماره کارت ۵۰۲۲۲۹۱۰۶۳۶۴۱۴۷۴ که متعلق به گروه «یاران نجات» و به نام «شهرزاد همتی‌پل‌سنگی»، افسون علیمرادیان» و «شاهد حلاج‌نیشابوری» است، واریز کنند

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.