چهارشنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۲ Wednesday, 31 May , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 19115 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

سیب و شاه‌ توت شما را قدرتمند می‌کنند گام مستندی برای اجرای پالایشگاه “آناهیتا” برداشته‌ایم اولین مدال تاریخی سپک‌تاکرا دختران کرمانشاهی در قلب خلیج فارس دشت شد مشترکان همراهی کنند، تابستان را بدون خاموشی پشت سر می‌گذاریم پارک‌های کرمانشاه غیراستانداردند ۹۱ مرغداری کرمانشاه به علت عرضه خارج از شبکه مرغ به تعزیرات معرفی شدند ۱۰۰مکان مخروبه در محله کم برخوردار آقاجان کرمانشاه تخریب شد ۵ راهکار برای مدیریت استرس در زمان امتحانات چگونه به حفظ سلامت دستگاه گوارش کمک کنیم؟به قاعده غذا بخورید شناسایی ۲۵۵ نقطه بحرانی حریق در منابع طبیعی کرمانشاه دهن کجی نمایندگان مجلس و وزارت جهاد کشاورزی به کرمانشاه/ یک همایش ملی سوت و کور ۲ مصدوم و ۲ فوتی در حادثه واژگونی خودرو صحنه  آغاز اردوی تیم ملی تپانچه بادی در کرمانشاه تاکید بر گسترش روابط تجاری و گردشگری کرمانشاه و حلبچه علائم اگزمای پوستی چیست؟ پر شدگی ۶۶ درصدی سدهای استان کرمانشاه خطر وقوع چادرنشینی در بیخ گوش شهر کرمانشاه! ۶۰۰ نفر در کرمانشاه پیگیر شناسایی کودکان “بازمانده از تحصیل” شده‌اند کرمانشاه صاحب پردیس سینمایی می‌شود اعلام شرایط دریافت هدیه ازدواج بیمه تأمین اجتماعی

آمار باسوادی در مناطق روستایی استان کرمانشاه به ۲۷ درصد رسید
28 بهمن 1397 - 17:09
شناسه : 24246
0
طلوع‌‌کرمانشاه :

معاون سواد‌آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: بر اساس آخرین آمار سرشماری درصد باسوادی در جمعیت شهری استان کرمانشاه ۸۷/۶درصد و در مناطق روستایی ۷۵/۴ درصد است. / در نظر گرفتن عدالت آموزشی و جنسیتی و هموار ساختن و نزدیک شدن سطح سواد پایه برای زنان و مردان به خصوص در مناطق محروم، عشایر، روستاها و حاشیه شهرها اهمیت دارد./ بالا بردن سطح کیفی و ارتقای اهداف با جهت سازی سند راهبردی در ارائه مصوبات شورای پشتیبانی و گروه بهبود کیفیت و ستاد امتحانات و انسداد مبادی بیسوادی نیز از دیگر برنامه‌های در دستور کار قرار دارد./در سال جاری تعداد ۱۴۷۹ نفر به عنوان آموزش‌دهنده آزاد در باسواد نمودن بی‌سوادان و کم‌سوادان در قالب قراردادهای منعقده با نهادها، موسسات غیردولتی و دستگاه‌های مشارکت‌پذیر ایفای نقش نمودند.

پ
پ

هرمز نوروزی‌فرد  با بیان اینکه درصد باسوادی در جمعیت شهری استان کرمانشاه ۸۷/۶ درصد و در مناطق روستایی ۷۵/۴ درصد است، اظهار داشت: در سرشماری سال ۹۵ اختلاف درصد باسوادی بین مناطق شهری و روستایی استان ۱۲/۲ درصد بوده است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به جمعیت استان در سرشماری سال ۱۳۹۵ تعداد یک میلون و ۹۵۲ هزار و ۴۳۴ نفر شمارش شده که از این رقم به میزان ۷۵/۲ درصد در مناطق شهری و ۲۴/۵ درصد در مناطق روستایی ساکن هستند گفت: از کل جمعیت استان ۴۹/۴درصد به زنان و ۵۰/۶درصد به مردان اختصاص یافته که در مقایسه با جمعیت سال ۱۳۹۰ جمعیت ۷۲۰۷ نفر افزایش داشته است.

معاون سواد‌آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با بیان اینکه نرخ باسوادی در جمعیت مردان برابر ۸۹/۴درصد و در جمعیت زنان ۷۹/۶ درصد است بیان کرد: اختلاف باسوادی بین زنان و مردان استان بر اساس آخرین سرشماری ۹/۸ درصد است.

وی عنوان کرد: توسعه مشارکتهای بین بخشی و اجرای تفاهمنامه‌های منعقد شده با دستگاه‌ها و نهادها و افزایش ظرفیت همکاری، موسسات غیردولتی و نهادهای مردمی در استان در دستور کار اساسی قرار دارد.

 

نوروزی‌فرد افزود: اجرای کامل مصوبه ۷۳۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی با استفاده از ظرفیت کارکنان و معلمان رسمی، مدیران و معاونین مدارس، کارکنان رسمی دستگاه‌های اجرایی و موسسات و نهادهای عمومی غیر دولتی، جهت باسواد نمودن بی‌سوادان از مهمترین برنامه‌های در دستور کار است.

وی توسعه و ارتقای توانمندی‌های آموزشی منابع انسانی (کارکنان، مدرسان و آموزش‌دهندگان) را ضروری دانست و افزود: در نظر گرفتن عدالت آموزشی و جنسیتی و هموار ساختن و نزدیک شدن سطح سواد پایه برای زنان و مردان به خصوص در مناطق محروم، عشایر، روستاها و حاشیه شهرها اهمیت دارد.

 معاون سواد‌آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به تقویت نظارت مستقیم و غیر مستقیم بر فرایند آموزشی و مالی طبق شرایط و ضوابط مکتوب گفت: بالا بردن سطح کیفی و ارتقای اهداف با جهت سازی سند راهبردی در ارائه مصوبات شورای پشتیبانی و گروه بهبود کیفیت و ستاد امتحانات و انسداد مبادی بیسوادی نیز از دیگر برنامه‌های در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار کرد: در سال جاری تعداد ۱۴۷۹ نفر به عنوان آموزش‌دهنده آزاد در باسواد نمودن بی‌سوادان و کم‌سوادان در قالب قراردادهای منعقده با نهادها، موسسات غیردولتی و دستگاه‌های مشارکت‌پذیر ایفای نقش نمودند./تسنیم

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.