شنبه, ۸ مهر , ۱۴۰۲ Saturday, 30 September , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 19811 تعداد نوشته های امروز : 9×

آخرین خبرها

این میزان از بی تفاوتی جای تعجب دارد/ساماندهی آبشوران ۱۲ ساله شد! پروژه «تقاطع غیرهمسطح سپاه کرمانشاه» با انسجام دستگاه‌ها به بهره‌برداری رسید کرمانشاه نیازمند «سازندگی» است سقوط از ارتفاع جان ۲ شهروند کرمانشاهی را گرفت تقاطع غیرهمسطح “سپاه” کرمانشاه افتتاح شد خانواده‌ها از سرویس‌ مدرسه مطمئن برای دانش‌آموزان استفاده کنند افقهی سرپرست تاپیکو شد کرمانشاه نیمه اول امسال ۹ روز غبارآلود بود اندیشه های جنگ نیازمند بررسی راهبردی و استراتژیکی است رنج بزرگ ساکنان آهوران برای رسیدن به آب/ تامین منابع آبی، عامل بی آبی آهوران است ضربه مهلک دیگر بر پیکر نیمه جان ورزش کرمانشاه/ امتیاز تیم دسته اولی شاهین در آستانه واگذاری است قیمت جدید برنج پاکستانی اعلام شد + جدول مهر ۱۴۰۲ (درجه‌یک، معطر، مجلسی و…) نقش پل عابر پیاده در حفظ جان عابرین توقیف خودرو قاچاق با ارزش میلیاردی در کرمانشاه حضور ۲۵ آتش‌نشان کرمانشاهی در سازمان انتقال خون به منظور اهدا خون پدر به دست پسر در کرمانشاه به قتل رسید میانگین ولادت در کرمانشاه روزانه ۱۰۸ نوزاد است کلنگ‌زنی “شهربازی” کرمانشاه لنگِ مصوبه شورای شهر! قیمت تخم مرغ ۲۰ عددی ۹۹ هزار تومان شد! + جدول منتظر هوای خنک پاییزی در کرمانشاه باشید

علائم اگزمای پوستی چیست؟
07 خرداد 1402 - 13:27
شناسه : 287543
0
متخصص پوست و مو توضیح داد؛ طلوع‌‌کرمانشاه : معصومه روحانی نسب متخصص پوست و مو درباره پوست گفت:پوست فقط لایه خارجی پوشاننده بدن نیست؛ بلکه عملکردهای پوست بسیار زیاد است. پوست یک لایه محافظ در مقابل عوامل خارجی، نور آفتاب، سنتز ویتامین دی و عوامل محرک محیطی است. و همچنین پوست یک لایه محافظ در مقابل میکروب ها و عملکردهای متعدد دیگرست و مهم ترین عملکرد پوست، زیبایی و ظاهر فرد است. همانطور که به سلامت عقل و قلب اهمیت می دهیم، پوست نیز به همان اندازه عملکردش مهم است/این متخصص پوست و مو در برنامه ساختمان پزشکان رادیو جوان درباره بیماری اگزما توضیح داد: اگزما یک اختلال التهابی پوست است که با مجموعه ای از علائم تظاهر می کند./خشکی پوست شایع ترین این بیماری است که این خشکی زمینه ساز علائمی دیگر می شود. مثل:احساس سوزش، خارش و قرمزی، که شایع ترین علامت خارش است؛اگزما می تواند حاد، تحت حاد یا مزمن باشد. اگزما در مواردی نیز حادتر است و خیلی سریع، اگزما ایجاد می شود. اگر در اثر عوامل تحریک کننده مانند؛ تماس پوست با مواد شوینده، مواد رنگی یا تینر قرار بگیرد، ممکن است که این بیماری حادتر و علائم اضافه تر بروز دهد. مثل، تاول، نمای زخمی و موارد دیگر ایجاد خواهد شد/اگر با این علائم روبرو شدیم، بهتر است به پزشک متخصص پوست مراجعه کنیم؛ لذا این پزشک است که تشخیص می دهد که این علائم آیا مرتبط به بیماری اگزماست یا بیماری پوستی دیگری است. اگزما انواع متفاوتی دارد و شایع ترین نوع، اگزما آتوپیک است و بسیاری از افرادی که دچار بیماری اگزما هستند، شامل این دسته می شوند. از نوزادی شروع به تظاهر کردن می کند و در کودکی ممکن است باشد، همچنین در جوانی و گاهی اوقات تا سنین بالا نیز ادامه پیدا خواهد کرد/اگزما معمولا در فصول سرد تشدید بیشتری پیدا می کند؛ لذا وقتی هوا سرد می شود، پوستر خشک تر و از رطوبت کمتر برخوردارست و استعداد اینکه اگزما عود کند و شعله ور شود، بیشتر است. اما در فصل بهار، فصل گرده افشانی گل و گیاه و همچنین تعریق بیشتر صورت می گیرد، زیرا وقتی فرد عرق می کند، اگزما شعله ور می شود. رفتن به استخر و تماس پوست با کلری که در آب وجود دارد، اگزما بیشتر خواهد شد. خیلی از مراجعین ما در فصل بهار دچار اگزما پلک نیز می شوند.
منبع : جام جم آنلاین
پ
پ
متخصص پوست و مو گفت: اگزما یک اختلال التهابی پوست است که با مجموعه ای از علائم تظاهر می کند.
 

معصومه روحانی نسب متخصص پوست و مو درباره پوست در برنامه «ساختمان پزشکان» رادیو جوان بیان کرد: پوست فقط لایه خارجی پوشاننده بدن نیست؛ بلکه عملکردهای پوست بسیار زیاد است. پوست یک لایه محافظ در مقابل عوامل خارجی، نور آفتاب، سنتز ویتامین دی و عوامل محرک محیطی است. و همچنین پوست یک لایه محافظ در مقابل میکروب ها و عملکردهای متعدد دیگرست و مهم ترین عملکرد پوست، زیبایی و ظاهر فرد است. همانطور که به سلامت عقل و قلب اهمیت می دهیم، پوست نیز به همان اندازه عملکردش مهم است.

این متخصص پوست و مو در برنامه ساختمان پزشکان رادیو جوان درباره بیماری اگزما توضیح داد: اگزما یک اختلال التهابی پوست است که با مجموعه ای از علائم تظاهر می کند. خشکی پوست شایع ترین این بیماری است که این خشکی زمینه ساز علائمی دیگر می شود. مثل: احساس سوزش، خارش و قرمزی، که شایع ترین علامت خارش است؛ اگزما می تواند حاد، تحت حاد یا مزمن باشد. اگزما در مواردی نیز حادتر است و خیلی سریع، اگزما ایجاد می شود. اگر در اثر عوامل تحریک کننده مانند؛ تماس پوست با مواد شوینده، مواد رنگی یا تینر قرار بگیرد، ممکن است که این بیماری حادتر و علائم اضافه تر بروز دهد. مثل، تاول، نمای زخمی و موارد دیگر ایجاد خواهد شد.

روحانی نسب متخصص پوست و مو اضافه کرد: اگر با این علائم روبرو شدیم، بهتر است به پزشک متخصص پوست مراجعه کنیم؛ لذا این پزشک است که تشخیص می دهد که این علائم آیا مرتبط به بیماری اگزماست یا بیماری پوستی دیگری است. اگزما انواع متفاوتی دارد و شایع ترین نوع، اگزما آتوپیک است و بسیاری از افرادی که دچار بیماری اگزما هستند، شامل این دسته می شوند. از نوزادی شروع به تظاهر کردن می کند و در کودکی ممکن است باشد، همچنین در جوانی و گاهی اوقات تا سنین بالا نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

وی مو یادآور شد: اگزما معمولا در فصول سرد تشدید بیشتری پیدا می کند؛ لذا وقتی هوا سرد می شود، پوستر خشک تر و از رطوبت کمتر برخوردارست و استعداد اینکه اگزما عود کند و شعله ور شود، بیشتر است. اما در فصل بهار، فصل گرده افشانی گل و گیاه و همچنین تعریق بیشتر صورت می گیرد، زیرا وقتی فرد عرق می کند، اگزما شعله ور می شود. رفتن به استخر و تماس پوست با کلری که در آب وجود دارد، اگزما بیشتر خواهد شد. خیلی از مراجعین ما در فصل بهار دچار اگزما پلک نیز می شوند.

متخصص پوست و مو در برنامه ساختمان پزشکان رادیو جوان درباره بیماری زونا توضیح داد: استرس، بیماری های پوستی را تشدید خواهد کرد و همچنین در زمینه استرس و سایر عوامل محیطی، ممکن است یک مقدار سیستم ایمنی تغییر پیدا کند و تحت تأثیر قرار بگیرد و سبب بیماری زونا شود. زونا باعث شعله ور شدن مجدد ویروس آبله مرغان است و عفونت اولیه نیست. زونا برای کسی که آبله مرغان گرفته است، مسری نخواهد بود و جای نگرانی ندارد.

وی گفت: یکی از علل تأثیر گذار در عود اگزما، می تواند تغذیه باشد. توصیه می‌کنیم که غذاهای محرک، ادویه جات، کیوی، آناناس، توت فرنگی را بیماران استفاده نکنند؛ اما در بسیاری از موارد با حذف این عوامل خوراکی نیز اگزما ادامه پیدا می کند، یعنی صرفا ربطی به تغذیه ندارد و همچنین علل های دیگر مانند، نوع شوینده ها، چرب کردن، نوع پوشش، نیز تأثیر گذار در عود اگزما است. اگزما درمان قطعی ندارد اما قابل کنترل است.

 

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.