جمعه, ۲۲ تیر , ۱۴۰۳ Friday, 12 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 21133 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

ایده «هر کلانتری یک شهر» کرمانشاه الگوی مناسبی برای کل کشور است بازدید مشترک وزرای کشور ایران و عراق از «مرز خسروی» رخداد ۱۲۳ زمین‌لرزه در هفته گذشته / لرزه ۴.۷ ریشتری بر تن قصر شیرین کرمانشاه کاهش ۲۰ درصدی شرکت داوطلبان کرمانشاهی در کنکور تب دنگی در ۸۰ درصد افراد بدون علائم ظاهر میشود خانواده‌ها آموزش در سنین پایین را در کودکان مبتلا به «اُتیسم» جدی بگیرند مراکز اقامتی غیرمجاز کرمانشاه ساماندهی می‌شوند ماندگاری هوای گرم در کرمانشاه آتش‌سوزی در انبار ضایعات یک ساختمان مسکونی در کرمانشاه مهار شد لزوم ورود دادستانی به فاجعه تخریب پیزومترهای آب زیرزمینی در استان/ ظرف۲سال ۸۵ چاهک مشاهداتی از مدار انتفاع خارج شده اند!   تدابیر ترافیکی پلیس کرمانشاه برای ایام ماه محرم نذری دارها بخوانند امکان برگزاری کنسرت در اماکن تاریخی کرمانشاه وجود دارد استفاده از ظرفیت پلیس یاران محرم در شب های عزاداری/ رانندگان از سالم بودن سیستم روشنایی خودرو مطمعن شوند قصرشیرین با ۴۷ درجه گرم‌ترین نقطه کرمانشاه رونمایی از آئین نامه دستورالعمل و روش های جاری بازرسی در شهرداری کالاهای تنظیم بازاری مورد نیاز هیات‌های مذهبی کرمانشاه تامین شد کشف کارگاه تهیه و ساخت پلاک  جعلی در کرمانشاه و دستگیری ۲ متهم سرعت غیر مجاز حادثه آفرید هیئات های مذهبی در زنده نگه داشتن محرم نقش تأثیرگذاری دارند

آیا وضعیت آسفالت جاده ها و خیابان های کرمانشاه بهبود می یابد؟
09 اسفند 1397 - 12:14
شناسه : 29015
1
دستور ویژه وزیر راه برای بهبود وضعیت جاده‌ها قبل از نوروز ۹۸ طلوع‌‌کرمانشاه :

وزیر راه و شهرسازی دستور داد قبل از آغاز سفرهای نوروزی نسبت به ترمیم جاده‌ها اقدام شود. وی هم‌چنین از راهداران درخواست کرد مانع از تجاوز ساخت و سازها به حریم قانونی جاده شوند./ اسلامی گفت: کیفیت آسفالت کلیه راه‌های اصلی و فرعی در مانیتورینگ سازمان راهداری وجود دارد و بنابراین از وضع موجود مطلع هستیم و باید به کمک آن اولویت‌ها را درست تشخیص داده و بر اساس نیاز نسبت به پیشبرد مسائل اقدام کنیم. باید ترمیم آسفالت‌ها به فوریت انجام شود که در آستانه نوروز مشکلی برای تردد مردم در مسیرهای جاده‌ای وجود نداشته باشد./ برداشت غیرمجاز از رودخانه‌ها موجب نشست پل‌ها می‌شود و علاوه بر این عدم لایروبی این نقاط به پل‌ها آسیب می‌رساند و این وظیفه سازمان راهداری است که از پل‌ها مراقبت کند./ نگهداری از پل و راه بسیار مهم است و باید به بهترین شکل ممکن توسط سازمان راهداری مد نظر قرار گیرد. چراکه کنترل و مهار آسیب‌ها در محدوده‌های تعریف شده مهمترین وظیفه راهداران است.

پ
پ

 محمد اسلامی امروز در گردهمایی رؤسای ادارات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان‌های سراسر کشور، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات تمامی راهداران در طول شبانه‌روز که با وجود شرایط آب و هوایی مختلف و نامناسب مشغول خدمت‌گذاری هستند و خانواده‌های آن‌ها با صبر و تحمل کمک می‌کنند مردم در جاده‌ها آرامش خاطر داشته باشند، اظهار کرد: اولین مسئله‌ای که باید از این به بعد رعایت شود، این است که درباره مرز بین استان‌ها، دیگر تعارف و دعوایی نبینیم تا اختلافات کنار گذاشته شود.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که باید به آن توجه داشت، این است که به دلیل نبود اعتبار، علی‌رغم این‌که جاده توسط شرکت ساخت ایجاد می‌شود اما به طور کامل تکمیل نمی‌شود و این مسئله سرمایه اصلی را نیز از بین می‌برد و موجب می‌شود شرایط تردد و امکانات رفاهی آنگونه که باید و شاید مناسب نباشد.

وزیر راه و شهرسازی، با بیان این‌که در سال جاری ۷۰۰ کیلومتر بزرگراه احداث و اضافه شده است که ۲۰۰ کیلومتر آن تماماً کامل شده است، بیان کرد: ۵۰۰ کیلومتر دیگر آسفالت شده اما خط کشی، ایمن سازی و گاردریل ندارد و این ۵۰۰ کیلومتر نیز با تفاهم‌نامه‌ای که بین راهداری و شرکت ساخت به امضا رسیده، تکمیل و بهره‌برداری خواهد شد.

اسلامی، با اشاره به نقاط پرحادثه و یا دارای سابقه وقوع حادثه خاطرنشان کرد: متأسفانه کامیون‌ها در نقاطی که معادن وجود دارند، تردد می‌کنند و عموماً در حالی که جاده‌های فرعی برای طرح ترافیکی خاصی تعبیه شدند اما این کامیون‌داران با عبور از چنین جاده‌های فرعی زندگی مردم منطقه را مختل می‌کنند. بنابراین باید این مسئله مورد اصلاح واقع شود و متأسفانه بودجه و اعتبارات نیز به حدی نیست که بتوانیم باند دوم را در جاده‌های فرعی اضافه کنیم.

او در ادامه با اعلام این‌که تمامی راه‌های اصلی و فرعی کشور اسکن شده است، اظهار کرد: کیفیت آسفالت کلیه راه‌های اصلی و فرعی در مانیتورینگ سازمان راهداری وجود دارد و بنابراین از وضع موجود مطلع هستیم و باید به کمک آن اولویت‌ها را درست تشخیص داده و بر اساس نیاز نسبت به پیشبرد مسائل اقدام کنیم.

وی هم‌چنین با تاکید بر این‌که قبل از زمان سفرهای نوروزی باید نقاط بحرانی که نیازمند رسیدگی هستند، در دستور کار جهت بهبود وضعیت قرار گیرند، گفت: باید ترمیم آسفالت‌ها به فوریت انجام شود که در آستانه نوروز مشکلی برای تردد مردم در مسیرهای جاده‌ای وجود نداشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی هم‌چنین به برداشت غیرمجاز و عدم لایروبی رودخانه‌ها اشاره کرد و گفت: برداشت غیرمجاز از رودخانه‌ها موجب نشست پل‌ها می‌شود و علاوه بر این عدم لایروبی این نقاط به پل‌ها آسیب می‌رساند و این وظیفه سازمان راهداری است که از پل‌ها مراقبت کند.

اسلامی ادامه داد: نگهداری از پل و راه بسیار مهم است و باید به بهترین شکل ممکن توسط سازمان راهداری مد نظر قرار گیرد. چراکه کنترل و مهار آسیب‌ها در محدوده‌های تعریف شده مهمترین وظیفه راهداران است.

وی در ادامه به مراقبت از تجاوز ساخت و سازهای مختلف به حریم قانونی راه تاکید و اظهار کرد: راهداران موظف هستند که قبل از انجام ساخت و سازهای مختلف که موجب تجاوز به حریم راه می‌شود، نظارت‌های ویژه را در دستور کار قرار دهند و هرگونه مماشات و غفلتی باید با برخورد همراه شود. چراکه به هیچ وجه اجازه تجاوز به حریم راه مورد قبول نیست و باید حریم قانونی راه به صورت دقیق مورد محافظت قرار گیرد.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به ایجاد ظرفیت‌های پشتیبانی سفر اشاره و بیان کرد: مجتمع‌های بین راهی یکی از موارد ظرفیت‌سازی به منظور پشتیبانی سفر است و باید بهترین نوع مجتمع‌های بین راهی با کیفیت بالا به مردم خدمت‌رسانی کنند و اجازه ندهیم که با سرمایه‌گذاری ضعیف و فعالیت نامناسب، مردم از خدمات نامطلوب بهره‌مند شوند. متأسفانه دو مرکز بین راهی در نزدیکی پایتخت با کمترین امکانات وجود دارند که به هیچ وجه در خور شأن مردم نیستند و باید کنترل‌ها در این راستا بیش‌تر شود.

محمد اسلامی با تاکید بر این‌که شرکت‌های حمل و نقل مسافری باید اتوبوس‌های خود را مکلف کنند که در بهترین اماکن بین راهی توقف کنند گفت: نباید در هر مکانی توقف صورت گیرد و این موضوع خواسته مردم از وزارت راه و شهرسازی است و باید به صورت ویژه در دستور کار باشد.

وی هم‌چنین به نظارت هرچه بیشتر بر فعالیت خودروهای امداد جاده‌ای تاکید کرد و گفت: یکی از برنامه‌های اساسی در ایام پیش رو نظارت بر فعالیت خودروهای امداد جاده‌ای است و این مسئله باید تحت نظارت خاص انجام شود. شرکت‌هایی که مسئولیت‌پذیر هستند، باید امداد جاده‌ای را برعهده گیرند و کلیه فعالیت آن‌ها اعم از خدمت‌رسانی و میزان تعرفه‌ها باید تحت نظارت و کنترل باشد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که در ایام نوروز سال جاری، میزان سفرهای جاده‌ای بیش‌تر باشد و از مردم می‌خواهیم که حداکثر انضباط را حین رانندگی در دستور کار قرار دهند و تا بیش‌ترین حد ممکن احتیاط کنند و از انجام هر گونه رفتار مخاطره‌آمیز حین رانندگی پرهیز کنند تا سال کم حادثه‌ای را سپری کنیم.

اسلامی با تاکید بر این‌که دستگاه‌های ستاد سفر برای ارتقای خدمات سفر باید هماهنگ باشند، گفت: راهداران باید در نقاط بحرانی با حضور پیش هنگام خود مانع از وقوع اتفاقات شوند و در نقاطی که با سقوط بهمن و یا ریزش سنگ همراه است، بیش‌ترین دقت را داشته باشند و از قبل آمادگی‌های لازم را کسب کنند که با عکس‌العمل سریع نسبت به پاک‌سازی محل اقدام کنند.

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.