سه شنبه, ۲ مرداد , ۱۴۰۳ Tuesday, 23 July , 2024 ساعت تعداد کل نوشته ها : 21161 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

آمادگی ناوگان کرمانشاه برای جابجایی زوار اربعین/ پیش‌فروش ۷۰ هزار بلیط برگشت هشدار به مستاجران؛مراقب باربری‌های غیرمجاز باشید زلزله «گهواره» خسارتی نداشته است مجاهدان ایام هفته! سردخانه زیرزمینی گوشت منجمد در کرمانشاه کشف شد ایمن‌سازی نقطه ترافیکی بزرگراه کربلا در دستور کار راهداری کرمانشاه قرار گرفت ایمن‌سازی نقطه ترافیکی بزرگراه کربلا در دستور کار راهداری کرمانشاه قرار گرفت دانش‌آموزان کلاس دهمی بخوانند راه‌های انتقال وعلائم تب‌دِنگی کرمانشاه شب های تابستانی روشن و امن می خواهد آیا سوت کشیدن گوش خطرناک است؟ گاز شهرستان‌های غرب کرمانشاه امروز قطع می‌شود وزیر بهداشت وارد کرمانشاه شد خودروی تیبا خانواده ۱۱ نفره را در سرپل‌ذهاب زیرگرفت شیوع بیماری مشترک دام‌و انسان در بین جگرکی های سیار زیاد است گرمای کرمانشاه تا کی ادامه دارد؟ در هوای گرم چند لیوان آب نیاز دارید؟ استقبال کرمانشاهی ها از پویش نذر خون/ اهدا خون در تاسوعا و عاشورا چند برابر شد ۱۵۰ عدد سکه طلای تقلبی قبل از توزیع در طلا فروشی‌های کرمانشاه کشف شد پاکسازی قره‌سو از زباله‌ها برای مقابله با پشه آئدس آغاز می‌شود تشدید مشکل قطع برق در صنایع استان /شرکت توزیع نیروی برق: قطعی ۲ روزه موقت است /استانداری: صنایع غذایی را معاف کرده ایم !

بیماری ام اس شایع ترین بیماری در بین بیماران صعب العلاج/۱۰درصد مردم شهر کرمانشاه دچار بیماری صعب العلاج هستند/هیچ بنیادی برای بیماران صعب العلاج وجود ندارد!
02 تیر 1403 - 11:07
شناسه : 293713
3
طلوع‌‌کرمانشاه : مهشید عزیزی مسئول مددکاری بیماران خاص و صعب العلاج استان کرمانشاه که خود نیز به این بیماری مبتلا است به طلوع گفت: هدف از برگزاری این همایش رفع نیازهای به حق دردمندان و ایجاد فضای مناسب برای آنان است/عزیزی ادامه داد:۱۰خرداد همایشی به مناسبت روز جهانی ام اس برای اولین بار در کرمانشاه برگزار شد که دستاوردهای خوبی به همراه داشت و می توان به اهدا وام به بیماران،معرفی ورزش های مناسب بیماران، ورود مشاور و اهدای ویلچر اشاره کرد/همچنین در همایش فعلی از طرف رییس هلال احمر استان ویلچر اهدا شد و دکتر پردل، معاون چشم پزشکی بیمارستان بیستون آمادگی خود را برای انجام خدمات برای بیمارانی که تمکن مالی ندارند به صورت نیم بها و رایگان اعلام کرد. عزیزی بابیان اینکه هیچ بنیاد و مکانی برای بیماران صعب العلاج وجود ندارد گفت:متاسفانه مدتی ما یک بنیاد داشتیم که استانداری آن را از ما گرفت و به اورژانس تحویل داد و باوجود پیگیری های مداوم آقای بیگلری رئیس بنیاد بیماران صعب العلاج کرمانشاه، متاسفانه هنوز جایگاهی که در شأن بیماران و خانواده هایشان باشد در اختیار ما قرار نگرفته و انتظار میرود مسئولین در این باره توجه بیشتری داشته باشند. وی منشأ بیماری ام اس را استرس و اضطراب عنوان کرد و ادامه داد: در حال حاضر، ام اس جز شایع ترین بیماری صعب العلاج است  که اغلب منشأ این بیماری استرس و اضطراب است و ۱۰درصد افراد شهر ما با بیماریهای صعب العلاج زندگی میکنند. عزیزی افزود: حدود ۹سال است که بنده با بیماری ام اس زندگی میکنم و حدود ۵ سال است که بیماری من وخیم تر شده و وارد خانواده نارنجی رنگ ام اس شدم. این مسئول در ادامه با بیان اینکه مراکز توانبخشی آنچنان که باید با ما همکاری ندارند گفت:کمبود دارو و فضاهای تفریحی و ورزشی، عدم همکاری مناسب مراکز توانبخشی به ویژه کادر درمانی و بیمه، هزینه های زیادی برای بیمارانی که معیشت مالی مناسبی ندارند به همراه دارد/مردم نسبت به ام اس آگاهی ندارند و ترس از ترک شدن دارند همین موضوع باعث شده که بیماری خود را قبول نکنند/از مسئولین تقاضا میشود که به بیماران خاص فضا بدهند مکان های تفریحی و ورزشی  برای این بیماران کم است و انتظار میرود بیشتر رسیدگی کنند .با توجه به اینکه هر بیماری داروی خاص خودش را دارد متاسفانه به دلیل اینکه هزینه داروها زیاد است عزیزان بیمار نمی‌توانند به راحتی داروهای خود را تهیه کنند و انتظار میرود مسئولین مساعدت خود را نسبت به این امر برسانند.
نویسنده : نگار عزتی منبع : اختصاصی طلوع کرمانشاه
پ
پ

به گزارش پایگاه خبری طلوع، اولین همایش همدلان سلامت با حضور مسئولین،پزشکان و بیماران خاص و صعب العلاج استان کرمانشاه در محل کانون پرورش و فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه برگزار شد.

مهشید عزیزی مسئول مددکاری بیماران خاص و صعب العلاج استان کرمانشاه با اشاره به اینکه بیش از۷۰نوع بیماری صعب العلاج وجود دارد به طلوع گفت:هدف از برگزاری این همایش رفع نیازهای به حق دردمندان و ایجاد فضای مناسب برای آنان است.

عزیزی ادامه داد:۱۰خرداد همایشی به مناسبت روز جهانی ام اس برای اولین بار در کرمانشاه برگزار شد که دستاوردهای خوبی به همراه داشت و می توان به اهدا وام به بیماران،معرفی ورزش های مناسب بیماران، ورود مشاور و اهدای ویلچر اشاره کرد.

وی اضافه کرد: همچنین در همایش فعلی از طرف رییس هلال احمر استان ویلچر اهدا شد و دکتر پردل، معاون چشم پزشکی بیمارستان بیستون آمادگی خود را برای انجام خدمات برای بیمارانی که تمکن مالی ندارند به صورت نیم بها و رایگان اعلام کرد.

عزیزی بابیان اینکه هیچ بنیاد و مکانی برای بیماران صعب العلاج وجود ندارد گفت:متاسفانه مدتی ما یک بنیاد داشتیم که استانداری آن را از ما گرفت و به اورژانس تحویل داد و باوجود پیگیری های مداوم آقای بیگلری رئیس بنیاد بیماران صعب العلاج کرمانشاه، متاسفانه هنوز جایگاهی که در شأن بیماران و خانواده هایشان باشد در اختیار ما قرار نگرفته و انتظار میرود مسئولین در این باره توجه بیشتری داشته باشند.

وی منشأ بیماری ام اس را استرس و اضطراب عنوان کرد و ادامه داد: در حال حاضر، ام اس جز شایع ترین بیماری صعب العلاج است  که اغلب منشأ این بیماری استرس و اضطراب است و ۱۰درصد افراد شهر ما با بیماریهای صعب العلاج زندگی میکنند.

عزیزی افزود: حدود ۹سال است که بنده با بیماری ام اس زندگی میکنم و حدود ۵ سال است که بیماری من وخیم تر شده و وارد خانواده نارنجی رنگ ام اس شدم.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه مراکز توانبخشی آنچنان که باید با ما همکاری ندارند گفت:کمبود دارو و فضاهای تفریحی و ورزشی، عدم همکاری مناسب مراکز توانبخشی به ویژه کادر درمانی و بیمه، هزینه های زیادی برای بیمارانی که معیشت مالی مناسبی ندارند به همراه دارد.

وی افزود:این برنامه با همکاری معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی ،اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه برگزار شد .هدف ازبرگزاری  این همایش ایجادفضای شاد و نشاط آور برای بیماران بود، در این مراسم از خیرین،پزشکان،و همچنین ۵نفر از بیمارانی که علی‌رغم بیماری توانستند در فعالیت های هنری نمونه باشند  تجلیل شدند.

عزیزی در ادامه خاطر نشان کرد:از مسئولین تقاضا میشود که به بیماران خاص فضا بدهند مکان های تفریحی و ورزشی  برای این بیماران کم است و انتظار میرود بیشتر رسیدگی کنند .با توجه به اینکه هر بیماری داروی خاص خودش را دارد متاسفانه به دلیل اینکه هزینه داروها زیاد است عزیزان بیمار نمی‌توانند به راحتی داروهای خود را تهیه کنند و انتظار میرود مسئولین مساعدت خود را نسبت به این امر برسانند.

در این گردهمایی نیز از خیرین استان؛ اقایان شکری،  زه تابان،  خلیل تنها ،مجموعه های ورزشی دعوت شد و همچنین خیرینی که به طور مستمر  بیماران صعب العلاج را مورد حمایت قرار داده اند توسط شهرداری تقدیر شدند و همچنین از روسای بیمارستان های کرمانشاه نیز تجلیل و قدر دانی شد.

گفتگو از نگار عزتی-خبرنگارطلوع کرمانشاه

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.