جمعه, ۷ مهر , ۱۴۰۲ Friday, 29 September , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 19802 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

رنج بزرگ ساکنان آهوران برای رسیدن به آب/ تامین منابع آبی، عامل بی آبی آهوران است ضربه مهلک دیگر بر پیکر نیمه جان ورزش کرمانشاه/ امتیاز تیم دسته اولی شاهین در آستانه واگذاری است قیمت جدید برنج پاکستانی اعلام شد + جدول مهر ۱۴۰۲ (درجه‌یک، معطر، مجلسی و…) نقش پل عابر پیاده در حفظ جان عابرین توقیف خودرو قاچاق با ارزش میلیاردی در کرمانشاه حضور ۲۵ آتش‌نشان کرمانشاهی در سازمان انتقال خون به منظور اهدا خون پدر به دست پسر در کرمانشاه به قتل رسید میانگین ولادت در کرمانشاه روزانه ۱۰۸ نوزاد است کلنگ‌زنی “شهربازی” کرمانشاه لنگِ مصوبه شورای شهر! قیمت تخم مرغ ۲۰ عددی ۹۹ هزار تومان شد! + جدول منتظر هوای خنک پاییزی در کرمانشاه باشید سالانه بیش از ۹ هزار بازرسی از کارگاه های فعال استان کرمانشاه انجام می شود سامانه‌ «سانا» ویژه مهندسین ناظر در کرمانشاه راه‌اندازی شد قتل برادر در ماهیدشت به خاطر اختلافات خانوادگی ضرورت استفاده از ماسک برای پیشگیری از همه‌گیری آنفلوآنزا کرمانشاه به دنبال ثبت بزرگترین “دنده کباب” در گینس/ ۲۵ غذای استان ثبت ملی می‌شود بهره‌برداری از پروژه فیبر نوری کرمانشاه در ایام دهه فجر امسال/پروژه‌های فاوا در راستای شهر هوشمند اجرا می‌شود کشف بیش از هزار مهر دوره ایلامی در کرمانشاه تهیه بسته‌های تشویقی برای احداث ساختمان در بافت فرسوده تاخیر در اعلام قیمت مصوب و آشفته بازار سرویس مدارس در کرمانشاه

کرمانشاهیان بیش از ۳۰ میلیارد تومان جریمه شدند/ کاهش ۳۳ درصدی تصادفات فوتی درون شهری
19 اسفند 1397 - 16:01
شناسه : 33425
0
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه از صدور 743 هزار و 675 برگ جریمه در استان کرمانشاه طی 11 ماهه سال‌جاری خبر داد و گفت: مبلغ صادر شده جرائم بیش از 30 میلیارد تومان بوده است. طلوع‌‌کرمانشاه :

سرهنگ فضل‌الله شیری پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در راستای ارائه عملکرد سال ۹۷ و طرح برنامه‌های نوروزی در سالن جلسات پلیس راهور برگزار شد، اظهار داشت: برابر برنامه پنج ساله توسعه کشور تمامی اداره‌ها به خصوص شهرداری و پلیس موظف به ارائه برنامه‌های ترافیک و حمل و نقل هستند/این مسؤول به دقت لازم در اعمال نمره منفی، فک پلاک، اعزام خودرو به پارکینگ و معرفی متخلفان به مرکز قضایی اشاره و بیان کرد: ۹۱۷ هزار و ۳۱۷ فقره تخلف در سال‌جاری ثبت شده است/وی از صدور ۷۴۳ هزار و ۶۷۵ برگ جریمه در استان کرمانشاه طی ۱۱ ماهه سال‌جاری خبر داد و افزود: مبلغ صادر شده جرائم بیش از ۳۰ میلیارد تومان بوده که ۲۴ درصد افزایش تخلفات را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد/براساس گفته‌های شیری، حدود ۷۵ درصد کل تخلفات استان در شهر کرمانشاه بوده است/رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه گفت: طی مدت ذکر شده، ۱۴ هزار و ۷۱ فقره توقیف خودرو اعمال شده که از این تعداد ۷ هزار و ۸۳۲ مورد موتورسیکلت بوده که به پارکینگ هدایت شده‌اند

پ
پ

سرهنگ فضل‌الله شیری پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در راستای ارائه عملکرد سال ۹۷ و طرح برنامه‌های نوروزی در سالن جلسات پلیس راهور برگزار شد، اظهار داشت: برابر برنامه پنج ساله توسعه کشور تمامی اداره‌ها به خصوص شهرداری و پلیس موظف به ارائه برنامه‌های ترافیک و حمل و نقل هستند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه افزود: در حوزه آموزش کارشناسان و همکاران ما در مجامع عمومی مانند مهدکودک‌ها، سازمان‌های نظامی، اداره‌ها و آموزش و پرورش اقدامات خوبی انجام داده‌اند.

آنگونه که شیری می‌گوید، ۱۱ ماهه سپری شده امسال، آموزش‌های لازم در این خصوص به ۹۷ هزار و ۹۴۳ نفر ارائه شده است.

وی گفت: ۴۰۱ متر بنر تبلیغاتی هشدارهای پلیس، ۳ هزار و ۳۸۰ دقیقه برنامه در صدا و سیما، ۱۶ برنامه ویژه ترافیک در شهرستان‌های استان و انتشار پیام‌های مکرر در فضای مجازی از جمله اقدامات پلیس راهور استان طی مدت مذکور بوده است.

شیری در خصوص برنامه‌های طرح نوروزی استان نیز، گفت: طی مدت ۱۱ ماه سال‌جاری ۷۶۷ خبر در روزنامه‌ها و هفته‌نامه‌های محلی  منتشر شده  است.

این مسؤول به دقت لازم در اعمال نمره منفی، فک پلاک، اعزام خودرو به پارکینگ و معرفی متخلفان به مرکز قضایی اشاره و بیان کرد: ۹۱۷ هزار و ۳۱۷ فقره تخلف در سال‌جاری ثبت شده است.

وی از صدور ۷۴۳ هزار و ۶۷۵ برگ جریمه در استان کرمانشاه طی ۱۱ ماهه سال‌جاری خبر داد و افزود: مبلغ صادر شده جرائم بیش از ۳۰ میلیارد تومان بوده که ۲۴ درصد افزایش تخلفات را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

براساس گفته‌های شیری، حدود ۷۵ درصد کل تخلفات استان در شهر کرمانشاه بوده است.

رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه گفت:  طی مدت ذکر شده، ۱۴ هزار و ۷۱ فقره توقیف خودرو اعمال شده که از این تعداد ۷ هزار و ۸۳۲ مورد موتورسیکلت بوده که به پارکینگ هدایت شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین آمار متوفی در تصادفات مربوط به عابران پیاده است، اظهار داشت: طی ۱۱ ماه سال‌جاری ۲۱۷ جلد ضبط گواهی‌نامه داشته ایم که نسبت به سنوات گذشته ۵۲ در صد افزایش داشته است.

یک‌هزار و ۲۴۴ فقره تصادف خسارتی، یک‌هزار و ۹۷۷ خسارت جراحی و ۱۹ فوتی در صحنه حادثه بنا بر گفته شیری، اعلام شده است.

وی آمار فوتی را بنا بر آمار پزشکی قانونی ۳ هزار و ۲۴۰ فقره اعلام و بیان کرد: طی ۱۱ ماه سال‌جاری ۵ هزار و ۱۵۷ مجروح حادثه رانندگی و ۸۴ کشته تصادفات فوت درون شهری در استان داشته‌ایم که مصدومان ۱۳ درصد و فوت در صحنه ۳۳ درصد کاهش را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

شیری از کاهش تصادفات چشمگیر استان در سال‌جاری خبر داد و افزود: برای سومین سال متوالی استان کرمانشاه در خصوص آموزش و آگاهی‌سنجی، حائز رتبه برتر کشوری در کاهش کشته تصادفی شد.

این مسؤول بیشترین تصادفات را عدم توجه به جلو ۳۰ درصد، عدم توجه به حق تقدم ۲۰ درصد و رعایت نکردن فاصله طولی با خودرو جلویی هشت درصد اعلام و بیان کرد: بیشترین متوفی افراد بی‌سواد و بین سنین ۴۵ تا ۷۰ سال بود و همچنین بیشترین مرگ به علت ضربه به سر و صورت اعلام شده است.

این مقام مسؤول انتظامی ۴۴ درصد تصادفات را در خیابان‌های اصلی و ۵۱ درصد در هنگام روز اعلام کرد و افزود: ۵۸ درصد تصادفات وسیله نقلیه با عابران پیاده را تشکیل می‌دهند.

شیری تاکید کرد: در اجرای طرح نوروزی از توان و ظرفیت عمومی در رعایت مقررات استفاده خواهیم کرد، تامل با اصحاب رسانه در اطلاع‌رسانی، جدول هماهنگی زمان‌بندی برنامه در صداوسیما، ارسال پیام نوروزی ترافیکی در فضای مجازی و استفاده از ۱۸۰ هزار همیاران پلیس در سطح مدارس استان را تدارک دیده‌ایم، امسال ۹۷ هزار دانش‌آموز در استان آموزش‌های لازم را دیده‌اند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ضمن نوروزی شاد و با کمترین تصادفات برای هم استانی‌ها و مهمانان نوروزی استان، گفت: هیچ برنامه‌ای بدون همکاری آحاد مردم قابل پیشرفت نخواهد بود.

گفتنی است، در پایان جلسه از خبرنگاران حوزه راهنمایی و رانندگی تقدیر شد/فارس

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.