جمعه, ۷ مهر , ۱۴۰۲ Friday, 29 September , 2023 ساعت تعداد کل نوشته ها : 19802 تعداد نوشته های امروز : 0×

آخرین خبرها

رنج بزرگ ساکنان آهوران برای رسیدن به آب/ تامین منابع آبی، عامل بی آبی آهوران است ضربه مهلک دیگر بر پیکر نیمه جان ورزش کرمانشاه/ امتیاز تیم دسته اولی شاهین در آستانه واگذاری است قیمت جدید برنج پاکستانی اعلام شد + جدول مهر ۱۴۰۲ (درجه‌یک، معطر، مجلسی و…) نقش پل عابر پیاده در حفظ جان عابرین توقیف خودرو قاچاق با ارزش میلیاردی در کرمانشاه حضور ۲۵ آتش‌نشان کرمانشاهی در سازمان انتقال خون به منظور اهدا خون پدر به دست پسر در کرمانشاه به قتل رسید میانگین ولادت در کرمانشاه روزانه ۱۰۸ نوزاد است کلنگ‌زنی “شهربازی” کرمانشاه لنگِ مصوبه شورای شهر! قیمت تخم مرغ ۲۰ عددی ۹۹ هزار تومان شد! + جدول منتظر هوای خنک پاییزی در کرمانشاه باشید سالانه بیش از ۹ هزار بازرسی از کارگاه های فعال استان کرمانشاه انجام می شود سامانه‌ «سانا» ویژه مهندسین ناظر در کرمانشاه راه‌اندازی شد قتل برادر در ماهیدشت به خاطر اختلافات خانوادگی ضرورت استفاده از ماسک برای پیشگیری از همه‌گیری آنفلوآنزا کرمانشاه به دنبال ثبت بزرگترین “دنده کباب” در گینس/ ۲۵ غذای استان ثبت ملی می‌شود بهره‌برداری از پروژه فیبر نوری کرمانشاه در ایام دهه فجر امسال/پروژه‌های فاوا در راستای شهر هوشمند اجرا می‌شود کشف بیش از هزار مهر دوره ایلامی در کرمانشاه تهیه بسته‌های تشویقی برای احداث ساختمان در بافت فرسوده تاخیر در اعلام قیمت مصوب و آشفته بازار سرویس مدارس در کرمانشاه

افزایش ۵ برابری قیمت مسکن /آوارگی مستاجرین با افزایش اجاره‌بها
26 خرداد 1398 - 9:20
شناسه : 76298
0
رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه از افزایش 5 برابری قیمت مسکن در این کلانشهر خبر داد و گفت: افزایش بیشتر اجاره‌بها موجب آوارگی مستاجرین می‌شود. طلوع‌‌کرمانشاه :

محسن ملکی گفت: در حال حاضر بازار خرید و فروش مسکن همچون کل کشور راکد است و قیمت ها به صورت حبابی به قدری بالا رفته که فروشندگان پس از فروش منصرف می شوند/وی افزود: اجاره‌بها هم توسط صاحب خانه ها افزایش یافته و با این حال به همه بنگاه ها ابلاغیه ارسال کرده‌ایم به هرنحوی می توانند صاحب خانه ها را راضی به تمدید قرارداد کنند/رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه با اعلام اینکه محلات ۲۲ بهمن، شهید جعفری کسری، زیباشهر، الهیه و بخشی از فرهنگیان فاز دو افزایش قیمت بیشتری دارند، گفت: این افزایش قیمت حباب گونه است و در واقع دست های پشت پرده در کار است/ملکی بیان کرد: باید دید عده ای این پولهای هنگفت را از کجا می آورند که با آن مسکن می خرند و می گذارند خالی بماند/

پ
پ

محسن ملکی گفت: در حال حاضر بازار خرید و فروش مسکن همچون کل کشور راکد است و قیمت ها به صورت حبابی به قدری بالا رفته که فروشندگان پس از فروش منصرف می شوند.

وی افزود: اجاره‌بها هم توسط صاحب خانه ها افزایش یافته و با این حال به همه بنگاه ها ابلاغیه ارسال کرده‌ایم به هرنحوی می توانند صاحب خانه ها را راضی به تمدید قرارداد کنند.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه بیان داشت: مستاجرین از نظر حقوق حداقل بگیر هستند و نیمی از این قشر را کارگران روزمزد تشکیل می دهند بنابراین همه وظیفه دستگیری از مستاجرین را داریم از سوی دیگر کشور دچار تحریم شده صاحب خانه ها هم می خواهند هزینه ها را از مستاجر تامین کنند که این گونه امکان پذیر نیست.

ملکی با بیان اینکه این وضعیت به صورت حبابی این گونه شده و شرایط درست می شود، گفت: دفاتر مشاورین املاک و صاحب خانه ها باید سعی کنند دوباره قراردادها را تمدید کنند.

وی با انتقاد از وضعیت موجود در بحث اجاره‌بها تصریح کرد: مگر می شود فردی مسلمان باشد و چند مسکن داشته باشد و همسایه او در خیابان چادر بزند.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه افزود: مردم نوع دوست هستند، درسیل و زلزله هم دیده شد همه آحاد از سپاهی و بسیجی و ارتشی و مردم پای کار آمدند، اینجا هم همه باید پای کار آیند و مستاجرین را حمایت کنند و اضافه کردن اجاره بها سبب آوارگی عده ای می شود زیرا آن ها از پس این هزینه ها برنخواهند آمد.

ملکی خاطرنشان کرد: باید مستاجرین را حمایت و از صاحب خانه ها درخواست کرد که قراردادها را تمدید کنند و دشمن را شاد نکنند زیرا در کشور دشمن خارجی زیاد داریم که دنبال نارضایتی مردم هستند بنابراین وظیفه شرعی و عرفی ما این است به هر قیمت شده بدون اخذ وجوه اضافی قراردادها را تمدید کنند.

وی با بیان اینکه همان طور که خیریان مسجد و مدرسه می سازند و برای جوانان قدم برمی دارند ماهم باید پای کار بیاییم، زیرا نوع دوستی انتظار زیادی نیست، عنوان کرد: در حال حاضر نسبت به یکی دو سال گذشته قیمت یک واحد ساختمانی پنج برابر افزایش یافته و آن را تا متری ۱۰ میلیون تومان قیمت گذاری کرده اند در حالی که قیمت ساختمان مشخص است و این گونه نیست و در این میان عده ای سودجو جولان می دهند.

رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه با اعلام اینکه محلات ۲۲ بهمن، شهید جعفری کسری، زیباشهر، الهیه و بخشی از فرهنگیان فاز دو افزایش قیمت بیشتری دارند، گفت: این افزایش قیمت حباب گونه است و در واقع دست های پشت پرده در کار است.

ملکی بیان کرد: باید دید عده ای این پولهای هنگفت را از کجا می آورند که با آن مسکن می خرند و می گذارند خالی بماند در حالی که باید آگاه و بصیر باشیم و از مستاجرین و زوج های جوان که شماری از آنها بیکار هستند حمایت کنیم زیرا دولت به تنهایی نمی تواند این بار را بر دوش کشد که البته باید همچنان به ساخت مسکن بپردازد اما کمک خیرین و مردم هم لازم است.

وی افزود: در حال حاضر اقداماتی نظیر راه اندازی سامانه ای جامع برای قیمت گذاری راهگشا نیست بلکه این امر باید پس از شکسته شدن قیمت ها توسط کارشناسان مجرب با لحاظ فاکتورهایی چون زمین، ابزار و مصالح به کار رفته و… انجام شود اما در شرایط فعلی با توجه به اینکه فصل انتقالات هستیم باید به صورت ویژه از مستاجرین حمایت کنیم.

ملکی با تاکید بر اینکه باید تقوا و وجدان بیدار داشته باشیم و بدانیم وظیفه ما حمایت از مستاجرین است زیرا همیشه شرایط به این گونه باقی نخواهند ماند گفت: قیمت های مسکن به صورت سرسام آور افزایش یافته و هر فردی هر قیمتی دوست داشته گذاشته است.
وی عنوان کرد: حدود ده ساله پیش ابلاغیه از قوه قضاییه به بنگاه های مشاورین املاک داده شد مبنی بر اینکه دفاتر مشاور املاک حق نرخ گذاری مسکن را ندارند پس ما ابزاری برای قیمت گذاری در دست نداریم بنابراین قیمت گذاری به صورت توافقی بین خریدار و فروشنده انجام می شود.
ملکی با تاکید بر اینکه مستاجرین هم نوع ما هستند و حق شهروندی دارند و باید حمایت شوند گفت: این حباب قیمتی شکسته خواهد شد باید در این زمینه فرهنگ سازی شود که هیچ فردی پول را با خود به دنیای دیگری نمی برد بلکه این عمل صالح است که آخرت ما را می سازد.

ملکی با بیان اینکه در سطح کشور فراوان خیر داریم بنابراین همه باید پای کار بیایند و مستاجرین را حمایت کنند، این شرایط باقی نخواهند ماند زیرا سبب هرج و مرج می شود درباره آمار دفاتر مشاورین املاک گفت: در حال حاضر یک هزار و ۹۷۰ دفتر مجوزدار در کرمانشاه داریم که همه این ها فعال نیستند و تا یک ماه گذشته شمار دفاتر فعال یک هزار و ۳۰۰ دفتر بوده است/مرصاد

دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.