کرمانشاه » اجتماعی » گفت و گو
کد خبر : 264643
سه شنبه - ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت: رأی به لایحه بودجه به مفهوم موافقت با دولت نیست و در حقیقت با این کار با اصلاحات انجام شده لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق موافقت صورت گرفته است.

رشیدی: نمایندگان وارد بازی دولت نشوند/اصلاحات اساسی در کمیسیون تلفیق صورت گرفته است

رشیدی: نمایندگان وارد بازی دولت نشوند/اصلاحات اساسی در کمیسیون تلفیق صورت گرفته است

محمد رشیدی در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۱۴ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ولادت حضرت فاطمه (س) و ایام‌الله دهه فجر گفت: همکاران عزیز! لایحه بودجه‌ای که دولت به مجلس ارجاع داده را مشوش، فاقد شفافیت و دارای مخفی‌کاری دانسته‌اید که همه این موضوعات را کمیسیون تلفیق تأیید می‌کند اما کمیسیون مذکور برای اصلاحات در لایحه بودجه زحمات فراوانی کشیده است و البته این اقدام را نیز به نمایندگی از همکاران گرامی انجام داده‌ایم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: همگی می‌دانید که ۵ واحد درصد معافیت به واحدهای تولیدی ارائه کرده‌ایم، مالیات اصناف را تا صد میلیون تومان سود در سال بخشیده‌ایم، تسهیلات ازدواج را به صد میلیون تومان رسانده‌ایم، حقوق ماهیانه سربازان را به یک میلیون و ۸۰۰ تومان افزایش داده‌ایم، مصرف آب، برق، گاز بری محرومان و کم و مشترکان کم مصرف رایگان کرده‌ایم و همچنین افزایش یارانه‌ها را به نفع مردم تا ۴ برابر در دستور کار داشته‌ایم بنابراین مردم را با این اقدامات خوشحال کرده‌ایم پس ملت را پشیمان نکنید.

وی تأکید کرد: رأی به لایحه بودجه به مفهوم موافقت با دولت نیست و در حقیقت با این کار با اصلاحات انجام شده لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق موافقت صورت گرفته است، عزیزان! باید دولت را وادار به کار کنیم، این چه منطقی است که ما بگوییم هر کاری را انجام دهیم دولت آن را عملیاتی نمی‌کند پس دیگر نمایندگان چه کاره هستند لذا ما نماینده ملت بوده‌ایم و بایستی دولت را وادار به انجام کار کنیم بنابراین درخواست دارم که رأی خود را به موافقت با لایحه بودجه ثبت کنید.

رشیدی اظهار کرد: ما همگی شعار مبارزه با فساد و رانت‌خواری را سر داده‌ایم ضمن اینکه اگر با لایحه بودجه مخالفت کنیم بدان معناست که با ارز ۴۲۰۰ تومانی موافقت کرده ایم بنابراین ما مخالف رانت‌خواری هستیم و این را باید در عمل نشان دهیم لذا چنین اتفاقی زمانی خواهد افتاد که ما با اصلاحات انجام شده در کمیسیون تلفیق موافقت کنیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: نمایندگان نباید وارد بازی دولت شوند؛ چرا دولتی‌ها اعم از معاون اول رئیس جمهور و شخص رئیس جمهوری ناراحت هستند، به این دلیل بوده که کمیسیون تلفیق اصلاحات اساسی را در لایحه بودجه لحاظ کرده است بنابراین معتقدم اگر با لایحه بودجه مخالفت شود دولت خوشحال خواهد شد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی باید در این مسیر سربلند بیرون بیاید و قطعاً رضایت خداوند و ملت را در پی خواهد داشت.