کرمانشاه » اجتماعی
کد خبر : 265783
سه شنبه - ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت:

اولویت‌ بندی اصلاح نقاط پرتصادف در جاده‌های کرمانشاه

اولویت‌ بندی اصلاح نقاط پرتصادف در جاده‌های کرمانشاه

کرمانشاه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه با اشاره به شناسایی ۱۴۸ نقطه حادثه‌خیز در جاده‌های کرمانشاه، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۲۴ نقطه پرتصادف جاده‌های استان ایمن سازی شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه مهندس فریبرز کرمی، با بیان اینکه ۱۴۸ نقطه‌ پرتصادف (حادثه خیز) در جاده‌های استان شناسایی شده، افزود: این تعداد سال گذشته ۱۰۲ مورد بود که امسال نقاط جدیدی که بستر حادثه خیزی زیادی داشتند به آن اضافه شد.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال طی دو مرحله، رفع نقص ۲۴ نقطه مرتفع شد که اقداماتی از جمله اصلاح هندسی، آشکارسازی و ایمن سازی برای آنها انجام شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از افزایش قابل توجه رفع نقاط حادثه خیز استان نسبت به سال قبل هم یاد و خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۶ نقطه را اصلاح کردیم و امسال نیز در زمینه اصلاح نقاط پرتصادف در جاده‌ها و راه‌های استان، مقام اول را در سطح کشور کسب کرده ایم که کسب این موفقیت بسیار مهم است.

کرمی با اشاره به محدودیت‌های اعتباری که برای رفع نقاط حادثه خیز وجود دارد، یادآور شد: اصلاح نقاط حادثه خیز را اولویت بندی کردیم و نقاطی که میزان حوادث رانندگی بیشتری دارد را در اولویت قرار داده ایم.

وی تاکید کرد: رفع نقاط حادثه خیز جاده‌های کرمانشاه سال آینده نیز در برنامه است، اما اینکه بتوانیم چه تعداد نقطه را اصلاح کنیم به میزان اعتبارات تخصیص یافته بستگی دارد.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه، برای سایر نقاط که به دلیل محدودیت اعتبارات امکان اصلاح وجود ندارد، اقداماتی مانند آشکارسازی برای کاهش حوادث انجام خواهد شد.