کرمانشاه » اجتماعی
کد خبر : 269257
چهارشنبه - ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۵
معاون استاندار:

آموزش و ترویج فرهنگ ترافیک در کرمانشاه ضرورت دارد

آموزش و ترویج فرهنگ ترافیک در کرمانشاه ضرورت دارد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه ضمن تأکید بر لزوم ترویج و گسترش فرهنگ ترافیک در جامعه گفت:: برای حل مشکلات ترافیکی باید برنامه های راهبردی و عملیاتی تدوین شود و با تشکیل تیمی قوی و مجرب نقاط حادثه خیز در شهر کرمانشاه شناسایی، بررسی و حذف شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ “منوچهر فخری” در جلسه شورای هماهنگی ترافیک استان بر ضرورت تدوین برنامه های کارشناسی برای حل مشکل ترافیک در سطح شهر کرمانشاه و استان تاکید کرد.

وی با بیان اینکه برای اجرای بهتر طرح های ترافیکی بهترین تصمیمات مختص این شورا است، اظهار داشت: باید کارها اولویت بندی شود و طبق این اولویت ها طرح ها و برنامه ها برای سهولت تردد و روان سازی ترافیک مورد توجه قرار گیرند.

مقام عالی حوزه عمرانی استان با تاکید بر بررسی طرح های راهبردی و عملیاتی برای حل مشکل ترافیک تصریح کرد: مدیران باید برگزاری جلسات این شورا را بسیار جدی بگیرند و ما تلاش خواهیم کرد جلسات مربوط به آن را به صورت هر ماه و مستمر تشکیل دهیم.

وی همچنین حل مشکلات ترافیکی را نیازمند فرهنگ سازی و ارائه آموزش در این زمینه عنوان کرد و گفت: چه بسا امکان دارد که یک پل عابر پیاده در مکانی ساخته شده که کمتر فردی از آن استفاده می کند لذا با فرهنگ سازی و یا جابجایی این پل می توان امکان استفاده بیشتر آن را فراهم ساخت.

فخری همچنین با اشاره به بررسی مشکلات ایمنی بلوار شهید فتاحی اسلام آباد غرب، گفت: این طرح خیلی وقت است که مشکل آن حل نشده لذا از شهردار اسلام آباد می خواهیم که ظرف مدت یک هفته گزارش کاملی از آن ارائه کند و در نهایت هر چه سریعتر به یک جمعبندی دقیق و با اعمال نظرات کارشناسی شده جهت حل مشکل آن برسیم.