کرمانشاه » اجتماعی
کد خبر : 269407
یکشنبه - ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۸
مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه

۱۸ مدافع سلامت کرمانشاه در مبارزه با کرونا جان خود را از دست داده‌اند

۱۸ مدافع سلامت کرمانشاه در مبارزه با کرونا جان خود را از دست داده‌اند

 مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۱۸ نفر از مدافعان سلامت استان در راه حفظ سلامت دیگران جان خود را از دست داده‌اند.

حجت الاسلام علی محبی با بیان اینکه در همه‌گیری کرونا ۲۳ بیمارستان استان درگیر بیماران کرونایی بودند، اظهار کرد: ۱۴۰۰ تخت بیمارستانی و ۱۵۰ تختICU در زمان اوج بیماری کرونا برای پذیرش بیماران کرونایی آماده شده بود.

 محبی با اشاره به پای کار بودن کادر درمان استان از ابتدای شیوع این بیماری، گفت: کادر درمان در کرمانشاه حقیقتا در دوران شیوع بیماری کرونا در خدمت رسانی به بیماران کرونایی سنگ تمام گذاشتند.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه کادر درمان در زمان شیوع بیماری برای خدمات رسانی مطلوب به بیماران کرونایی از جان مایه گذاشتند، گفت: مدافعان سلامت در حالی با جان و دل در بیمارستان ها و مراکز درمانی حاضر شده و به بیماران خدمت رسانی می کردند که هر لحظه احتمال ابتلای خودشان به بیماری وجود داشت و در چنین شرایط سختی از خدمات رسانی به بیماران مضایقه نکردند.

بنا به گفته محبی، از ابتدای شیوع بیماری کرونا ۲۵۰۰ پرستار و هزار پزشک در استان کرمانشاه مشغول خدمات رسانی به بیماران کرونایی هستند.

وی در ادامه با اشاره به جان باختن ۱۸ نفر از کادر درمان استان از ابتدای شیوع این بیماری، گفت: ۱۰ نفر از این افراد پزشک و دیگران پرستار و کمک پرستار بوده‌اند.

در ادامه این مراسم که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، از جمعی از خانواده های شهدای مدافع سلامت و تعدادی از کادر درمان بیمارستان‌های استان تجلیل شد./ایسنا