برگزیده ها » کرمانشاه » اقتصادی
کد خبر : 1231
چهارشنبه - 3 آبان 1396 - 10:38
معاون امور بازرگاني و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان كرمانشاه خبر داد:

صادرات ۹۴۴.۷ میلیون دلار کالا از استان کرمانشاه به بازارهای خارجی

صادرات ۹۴۴.۷ میلیون دلار کالا از استان کرمانشاه به بازارهای خارجی

به گزارش طلوع کرمانشاه به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه؛ علی اسماعیلی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت این سازمان، طی شش ماه نخست سال ۹۶، بالغ بر ۹۴۴.۷ میلیون دلار کالا، به وزن ۵/۲۲۴۵ هزار تن از مبادی مرزی استان کرمانشاه به مقصد ۳۴ بازار هدف صادر شده است.

بر پایه همین گزارش در بین مبادی مرزی استان، به ترتیب گمرکات کرمانشاه با ۳۳۱ میلیون دلار و پرویزخان با ۸۴ میلیون دلار، بالاترین سهم صادرات را در بین سایر مبادی مرزی به خود اختصاص داده اند.

اسماعیلی در همین زمینه افزود: اقلامی همچون کاشی و سرامیک، لوازم خانه، ظروف ملامین، سیب‌زمینی و غیره به ۳۴ بازار هدف صادراتی عرضه شده است که کشور عراق ۹۵ درصد کل این صادرات را به خود اختصاص داده است، پس از آن افغانستان، ترکیه، امارات و … از دیگر بازارهای هدف صادراتی استان بوده‌اند.

این مسئول در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خاطرنشان کرد در همین مدت از نظر ارزش گذاری صادرات به عراق، رتبه ارزشی در صادرات اظهاری به عراق،‌همچنین رتبه وزنی در صادرات اظهاری به این کشور، ‌رتبه های اول و دوم را گمرک کرمانشاه به خود اختصاص داده است.

وی در ادامه گفت: طی همین مدت بالغ بر ۷/۲۱ میلیون دلار کالا از طریق گمرک کرمانشاه و پرویزخان به استان وارد شده است که کشورهای عراق،‌ ترکیه، آلمان، چین و پاکستان بالاترین سهم صادرات کالا به استان را داشته و آلیاژهای آلومینیوم کار نشده، برنج، مخزن منبع، پرس هیدرولیک دندانسازی و … عمده کالاهای وارداتی به استان بوده اند.