کرمانشاه » اجتماعی » گفت و گو
کد خبر : 181300
دوشنبه - ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰

رعایت حال همشهریان با عدم مراجعه به آرامستان در جمعه غریبان و آخرسال

رعایت حال همشهریان با عدم مراجعه به آرامستان در جمعه غریبان و آخرسال

وی افزود: بنا به اعلام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تجمع بر مزار درگذشتگان بزرگترین تهدید برای سلامت بازماندگان است و به همین دلیل باید تردد در دو هفته آخرسال بصورت محدود و کاملا کنترل شده باشد تا از انتشار این ویروس جلوگیری شود.
حجت الاسلام شیرین سخن ادامه داد: در صورت مراجعه در جمعه غریبان و آخرسال به آرامستان‌ها از همراه آوردن کودکان، خردسالان و افرادی که ناراحتی‌های تنفسی دارند خودداری نمایید و از توزیع مواد خوراکی با عناوین نذورات و خیرات خودداری گردد.
وی یادآور شد: به مانند سال‌های گذشته از ورود وسائل نقلیه در این دو روز به محوطه آرامستان‌ها جلوگیری بعمل می‌آید و به دلیل خطر انتشار ویروس کرونا امکان بکارگیری خودروهای نقلیه عمومی مانند ون که سنوات گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفت مقدور نمی‌باشد.
وی با اشاره به اینکه روزانه تمامی تجهیزات و بخش‌های مختلف از جمله غسالخانه، سالن‌های تدفین و انتظار شست و شو و ضدعفونی می‌شوند، تصریح کرد: آموزش‌های لازم در این رابطه به تمامی کارکنان شاغل در این سازمان داده شده است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌ها در پایان ضمن در تشکر از همراهی همشهریان در رعایت نکات بهداشتی و دوری از تجمعات درخواست کرد: در دو هفته پایانی سال و با توجه به خطرات احتمالی کرونا ویروس از مراجعه به آرامستان خودداری نمایند.