کرمانشاه » اجتماعی
کد خبر : 262404
یکشنبه - 9 آذر 1399 - 13:07
استاندار کرمانشاه:

همراه داشتن کارت ملی برای دریافت خدمات در کرمانشاه ضروری است

همراه داشتن کارت ملی برای دریافت خدمات در کرمانشاه ضروری است

هوشنگ بازوند در جلسه ای که امروز( ۹ آذر) به منظور بررسی اقدامات انجام شده برای قطع زنجیره انتقال کرونا در ادارات و سازمانها برگزار شد، اظهار داشت: به منظور صیانت و حفاظت از سلامت جامعه و به ویژه جلوگیری از شیوع کرونا، بر اساس مصوبه ستاد ملی، مراجعین برای دریافت خدمات از ادارات و دستگاه های خدمات رسان باید کارت ملی به همراه داشته باشند.

وی افزود: دریافت خدمات از نهادها منوط به همراه داشتن کارت ملی است، زیرا بررسی و تشخیص سوابق بیماری مراجعین برای حفظ سلامت جامعه لازم است.

 استاندار کرمانشاه با اشاره یه اینکه تداوم روند محافظت و صیانت از سلامت مردم با همراهی و همکاری همه آحاد جامعه میسر می شود، خاطرنشان ساخت: راهکار اصلی مبارزه با بیماری کرونا تغییر سبک زندگی، رعایت توصیه های بهداشتی و تقویت مسئولیت پذیری اجتماعی است و اگر این مهم رعایت نشود، فرد مبتلا می تواند سلامت جامعه را به خطر بیاندازد.

 مقام ارشد استان تأکید کرد: امروز شاهد هستیم میزان همدلی در جامعه بیشتر شده و باید همه احساس مسئولیت کنند و به این باور برسند که می توانند در کنترل این بیماری با رعایت بهداشت فردی و اجتماعی و کاهش ترددها کمک کنند.

 وی گفت: با توجه به ضرورت کاهش ترددهای درون‌شهری و تراکم مسافر در وسایل نقلیه عمومی و اختیار پیش‌بینی‌شده در مصوبات ستاد ملی مدیریت کرونا مبنی بر برنامه‌ریزی برای انجام فعالیت‌ها با حضور حداکثر یک‌سوم کارکنان در ادارات، مدیران می‌توانند نسبت به کاهش حضور کارکنان در هفته جاری به کمترین میزان ممکن اقدام کنند و صرفاً کارکنانی که با تشخیص بالاترین مقام مسئول هر دستگاه ضرورت حضور آنان احراز می‌شود در ادارات حاضر و سایر کارکنان تعطیل شوند.

استاندار کرمانشاه از روند کاهشی تعداد مبتلایان و فوتی های با ابتلای قطعی به کرونا در آذرماه خبر داد و گفت: با توجه به محدودیت های ایجاد شده امیدواریم این روند تداوم داشته باشد، البته باید با همراهی بیشتر استفاده از ماسک را نیز به عنوان اقدامی پیشگیرانه در اولویت قرار دهیم و دورهمی و شب نشینی ها هم تعطیل شود.

بازوند در ادامه به لزوم خودمراقبتی بیشتر تأکید کرد و از مردم درخواست کرد در صورت بروز هرگونه علایمی از حضور در محافل خانوادگی و عمومی جداً خودداری کنند./ایسنا