کرمانشاه » اجتماعی » اقتصادی
کد خبر : 269200
دوشنبه - ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱
مدیرکل بیمه‌ سلامت استان کرمانشاه

بیمه‌شدگان سلامت از مزایای ویزیت پزشکان خصوصی برخوردار می‌شوند

بیمه‌شدگان سلامت از مزایای ویزیت پزشکان خصوصی برخوردار می‌شوند

مدیرکل بیمه‌ سلامت استان کرمانشاه گفت: بیمه‌شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی، می‌توانند با انتخاب پزشک خانواده خود و تشکیل پرونده از مزایای ویزیت پزشکان بخش خصوصی بهره‌مند شوند.

«امید قادری»  افزود: طرح پزشک خانواده شهری، از ابتدای تیر ماه، در صندوق بیمه سلامت همگانی شروع می شود.

دبیر سازمان های بیمه‌گر استان کرمانشاه در ادامه با این توضیح که این طرح در ابتدا در صندوق بیمه سلامت همگانی اجرا می‌شود، گفت: در این طرح در قدم اول بیمه شده به پزشک عمومی مراجعه می کند و به تشخیص پزشک، به سطح ۲، پزشک متخصص، ارجاع می شود.

 قادری ادامه داد: در صورت نیاز بیمه شده به خدمات تخصصی، بیماران توسط پزشک خانواده به پزشکان متخصص و فوق تخصص ارجاع خواهند شد و از مزایای خدمات تخصصی در بخش خصوصی بهره مند می شوند.

مدیرکل بیمه‌ سلامت استان کرمانشاه یادآور شد که تا پیش از شروع طرح پزشک خانواده شهری، بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی برای اخذ خدمات مورد نیاز، تنها باید به مراکز دولتی و دانشگاهی مراجعه می کردند.

قادری افزود: بیمه سلامت کرمانشاه، یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر یعنی ۶۰ درصد از جمعیت استان را در قالب پنج صندوق بیمه‌ای شامل، «صندوق کارکنان دولت»، «صندوق روستاییان و عشایر»، «صندوق بیمه همگانی رایگان»، «صندوق ایرانیان» و «صندوق سایر اقشار» زیرپوشش دارد.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۸۶ دهستان و ۲ هزار و ۵۹۵ آبادی دارد و ۲.۴ درصد جمعیت کشور در این استان ساکن هستند که از این تعداد ۷۵ درصد در نقاط شهری و ۲۵ درصد در نقاط روستایی زندگی می کنند.