کرمانشاه » اجتماعی
کد خبر : 269344
شنبه - ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۳
معاون ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه

محدودیت تردد شبانه از امشب در کرمانشاه از سر گرفته می‌شود/ترخیص خودروهای رسوبی در پارکینگ

محدودیت تردد شبانه از امشب در کرمانشاه از سر گرفته می‌شود/ترخیص خودروهای رسوبی در پارکینگ

معاون ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه گفت: محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۳ بامداد از امشب (شنبه) در تمامی شهرهای استان از سر گرفته می‌شود.

 کیومرث غلامی  در خصوص محدودیت‌های ترافیکی شبانه، اظهار داشت: با توجه به مصوبات کرونا فقط در شب گذشته (۲۸ خرداد) بحث لغو محدودیت‌های تردد شبانه را داشتیم، ولی از امشب(شنبه) همچون گذشته در تمامی شهرهای استان ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا سه بامداد اعمال خواهد شد.

وی در توضیح ترخیص خودروهای رسوبی، افزود: خودروهایی در پارکینگ‌ها رسوبی محسوب می‌شوند که قبل از تاریخ ۲۹ اسفندماه سال ۱۳۹۹ توقیف شده باشند یعنی شامل خودروهای توقیفی سال ۱۴۰۰ و همچنین خودروهایی که دستور قضایی و خودروهای که در سن فرسودگی قرار دارند، نمی‌شود.

معاون ترافیکی پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه در خصوص شرایط این ترخیص، گفت: بحث هزینه نگهداری در پارکینگ برابر تعرفه سال ۱۳۹۴ که نسبت به تعرفه امسال بسیار پایین‌تر است، محاسبه می‌شود و همچنین با بخشش دیرکرد جرایم رانندگی این امکان فراهم شده که با یک فرصت یک‌ساله نسبت به پرداخت اقساط جرائم رانندگی اقدام کنند.

وی گفت: اگر مالک خودرو فاقد گواهینامه است می‌تواند با معرفی شخصی دارای گواهینامه خودرو را از پارکینگ رانندگی کند. بیمه نامه شخص ثالث برای ترخیص لازم نیست همچنین با شرکت‌های بیمه برای شرایط تقسیط و حذف جریمه هماهنگ شده است.

غلامی خاطرنشان کرد: عوارض شهرداری و آزادراهی نیز لازم نیست، فقط نیاز است مالک یا نماینده قانونی وی به دفاتر پلیس+ ۱۰ با مدارک مالکیت(کارت ملی، مدارک مالکیت خودرو و قبض پارکینگ) مراجعه کنند.

وی در پایان در خصوص بخشودگی جرایم دوبرابری نیز، اظهار داشت: جرائم معوقه و دوبرابری قبل از سال ۱۴۰۰ به اصل جریمه برگشت داده شده و تا دی‌ماه رانندگان می‌توانند از این فرصت استفاده کنند./فارس