کرمانشاه » اجتماعی
کد خبر : 270499
سه شنبه - ۲۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷
مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه

ساخت یادمانی برای گرامیداشت یاد و خاطره ۶۲۱ جان باخته زلزله آبان ۹۶ کرمانشاه

ساخت یادمانی برای گرامیداشت یاد و خاطره ۶۲۱ جان باخته زلزله آبان ۹۶ کرمانشاه

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه گفت:یادمانی برای گرامیداشت یاد و خاطره جان باختگان زلزله مهیب ۷.۳ ریشتری آبان ۱۳۹۶ و نکوداشت همدلی، همراهی، همدردی و مشارکت بی نظیر مردم ایران اسلامی با حادثه دیدگان این زلزله در سرپل ذهاب ساخته می شود. در این یادمان نوشته ای نصب می شود که حاوی اطلاعاتی از این زلزله مهیب و ویرانگر است و نشان می دهد که چگونه حمایت آحاد ملَت سربلند ایران اسلامی رفیق راه استقامت تاریخی مرزداران این خطه شد و تمام ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، فرمایش ماندگار رهبر معظم انقلاب که « از تهدید زلزله؛ فرصت و نعمت ساخته شود» را نصب العین قرار داده تا زندگی و مسکن مردم بنیادی نو بگیرد. پس از حضور رهبر انقلاب در جمع مردم داغدار مناطق زلزله زده، بارقه ای از امید در دل مردم زنده شد، همه پای کار آمدند، مسوولان ملی و استانی برای تسریع در بازسازی و بهبود شرایط مردم عزم خود را جزم کردند و دولت تدبیر و امید با ۱۱ هزار میلیارد تومان هزینه برای بازسازی و خدمتگزاری رکوردهای مناسبی برجای گذاشت که نویدبخش روزهای خوب برای مرزنشینان شد.

وحید خسروی اظهار کرد:گرامیداشت این واقعه دردناک و حادثه تلخ که نمادی از همدلی، صبوری و امید به زندگی محسوب می شود؛ یادآور انسجام، وحدت و وفاق بی نظیر مردم و دولت در کمک رسانی، امدادرسانی، بازسازی و تلاش برای بازگشت مردم به زندگی است. روزهایی که سخت گذشت اما روایتگر رشادت، شجاعت، همدلی، همراهی، ازخودگذشتگی و ایثار هموطنان و نمادی از نوع دوستی شد. این یادمان فرهنگی و تاریخی به بستری برای خلق روایتی ارزشمند تبدیل می شود و بر پایداری و مقاومت مرزنشینان غیور و دلیر می افزاید و در تاریخ سراسر افتخار ایران اسلامی عزیز و سربلند ماندگار و به یادگار می ماند. یادمانی برای بزرگداشت یاد و خاطره ۶۲۱ هموطن جان باخته که بخشی از هویت شهر سرپل‌ذهاب خواهد شد…

مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه ادامه داد:با تلاش شبانه روزی، همت و غیرت مردم و مسوولین امید به زندگی در مناطق زلزله زده برگشته و با بهره برداری از پروژه های عظیم و بزرگی چون سامانه گرمسیری اقدامی ماندگار برای رونق معیشت مرزنشینان با توسعه بخش کشاورزی صورت گرفته، تهدید زلزله به فرصتی برای شکوفایی منطقه تبدیل شده و در قالب فرآیند بازسازی ۱۳۰ هزار واحد مسکونی، آموزشی و… رکوردی بی نظیر خلق شد، این افتخار به یادگار ماند که نظام همیشه و حتی لحظه ای مردم را تنها نگذاشت و دولت نیز در لبیک به توصیه های رهبر معظم انقلاب در بازسازی رکورد برجای گذاشت و لحظه ای درنگ نکرد تا این مردم با آرامش دوباره به زندگی برگردند و مقاوم و استوار مسیر سربلندی کشور عزیزمان را ادامه دهند.

خسروی در ادامه گفت:در چند روز اخیر شاهد هستیم خبر احداث یادمانی برای نکوداشت حماسه همدلی و همراهی مردمان ایران زمین و گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان این حادثه دردناک که در بهمن ماه سال ۱۳۹۹ به صورت رسمی اعلام شد با شایعه پراکنی در فضای مجازی تحریف شده و خبر کذب و دروغ را منتشر می کنند که بی شک همگان آگاهی دارند این دغدغه مندی دروغین نشان از بی اخلاقی رواج یافته است و این افراد متأسفانه همه مرزهای صداقت، راستگویی و انصاف را نیز جابجا کرده اند.

وی در پایان گفت:عده ای دوباره با همان ادبیات سخیف، زننده و بی مایه با گفتاری سطحی و تُنک مایه در فضای مجازی شایعه سازی می کند و برای هویت یابی و جایگاه یابی شروع به توهین، تهمت و افترا به مسوولین نموده‌اند که مایه شرمساری است. این افراد همان کسانی هستند که آن زمان نیز در حین امدادرسانی و کمک رسانی با سخنان غرض آلوده و درشت گویی به جای همدردی با مردم از میدان تلاش و کوشش فرار کردند و با توهین به خدمتگزاران نظام و گروه های مردمی مروج تفرقه بودند و برای ایجاد یأس و ناامیدی از هر حربه ای استفاده کردند. حال نیز دوباره به بهانه ساخت یادمانی برای گرامیداشت یاد و خاطره ۶۲۱ هموطن جان باخته در زلزله با همان ادبیات زننده در فضای مجازی جولان می دهند و با بی ارزش کردن خدمات ارزنده نظام و دولت امروز پا را فراگذاشته و محتوای بی ادبانه منتشر می کنند.

این افراد را به رعایت اخلاق و حرکت در مدار اندیشه و انسانیت دعوت می کنیم که در گفتمان رعایت ادب را داشته و فضای نقد را به کلمات زشت آلوده نکنند و البته صدحیف که برخی براین کوته فکران منعفت طلب نام رسانه گذاشته اند… از همه صاحب نظران، پیشکسوتان و اهالی قلم نیک اندیش و پاک نهاد استان انتظار داریم با توجه به در پیش بودن روز خبرنگار و لزوم حفظ حرمت و عزت قلم با تمایز در گفتار، نوشتار و رفتار جایگاه مقدس رسانه را برای مردم عزیز تبیین، تشریح و معرفی کنند تا این افراد ناآگاه تصور نکنند به سادگی می توانند به قداست و جایگاه اخلاق و اندیشه در ادبیات رسانه توهین کنند…

امید زنده است و مرزنشینان بیدار و هوشیار…