کرمانشاه » اجتماعی » گفت و گو
کد خبر : 85948
یکشنبه - ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴
معاون بهره‌برداری شرکت آبفا شهری استان کرمانشاه از افزایش ۱۷ درصدی مصرف آب طی ۳ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

افزایش ۱۷ درصدی مصرف آب در کرمانشاه /لزوم مدیریت مصرف

افزایش ۱۷ درصدی مصرف آب در کرمانشاه /لزوم مدیریت مصرف

داوودی تاکید کرد: شهر هر چقدر توسعه یافته تر باشد، میزان مصرف آب در آن شهر به همان نسبت بالاتر می رود.

وی دلیل پرمصرفی شهرهای سرپلذهاب و تازه آباد را نیز اتفاقاتی که در اثر زلزله رخ داد، دانست و گفت: با توجه به اینکه هنوز هم مصرف آب این شهرها به دلیل زلزله، رایگان است، مصرف بالایی دارند.

معاون بهره برداری آبفا شهری استان کرمانشاه عنوان کرد: علی رغم اینکه از ۲۰ خرداد براساس مصوبه ستادبازسازی مناطق زلزله زده، مجوز مدیریت همه انشعابات در شهر سرپلذهاب و اینکه همه آنها به انشعابات به انشعاب مجاز تبدیل شوند، صادر شد و قرار شد اجرایی شود و مردم آب بها بپردازند و ما نیز از ۲۰ خرداد کار را آغاز کرده ایم، اما به دلایلی کار قدری کند پیش می رود.

این مسئول به دلایل این کندی اشاره کرد و افزود: هنوز هم تعدا از این افراد و مستاجرین زلزله زده در کانکس ها هستند، لذا امکان قطع این انشعابات وجود ندارد و نیز به دلیل مسائل ساخت و ساز، عدم پرداخت آب بها و وجود انشعابات غیرمجاز در این نقاط مصرف آب در شهرهای سرپلذهاب و تازه آباد بالا است.

داوودی ادامه داد: برای مدیریت مصرف آب در این نقاط باید همه کانکس ها به کمک فرمانداری جمع آوری شود و به همان نسبت که کانکس ها جمع آوری شود ما می توانیم مصرف آب را مدیریت کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت موجود در این مناطق، کار سختی است و مردم مقداری مقاومت می کنند، اما با توجه مجوزی که ستاد بازسازی به ما داده است، ما باید به مرور این کار را انجام دهیم.

معاون بهره برداری آبفا شهری استان کرمانشاه به مردم توصیه و تاکید کرد: مردم سعی کنند مصرف بهینه داشته باشند و از شستشوی ماشین، معابر و حیاط با آب آشامیدنی پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه بسیار از شهرها با تنش آبی مواجه هستند، خواستار کمک مشترکان در زمان پیک مصرف و مدیریت مصرف در این حوزه شد.

داوودی گفت: در زمان اوج مصرف می بینیم که برخی مناطق چون مناطقی از شهر کرمانشاه با افت فشار و مسائلی از این دست مواجه می شوند، لذا اگر مردم مصرفشان را مدیریت کنند، مسائل مناطقی که از این نظر مشکل دارند به همان اندازه کمتر می شود/مهر