محمدعابد خالدی در گفت‌و‌گویی، با اشاره به ظرفیت‌های معدنی استان کرمانشاه اظهار داشت: قیر طبیعی یک ماده معدنی منحصر به فرد است و استان‌ کرمانشاه به عنوان یکی از استان‌های داری بیشترین ذخیره در کشور در این زمینه محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه قیر طبیعی در واقع یک نفت جامد است که می‌توان مشتقات مناسبی را از آن به دست آورد عنوان کرد: با وجود این ظرفیت هنوز هیچ واحد فرآوری در استان وجود ندارد که با استفاده از آن بخشی از مشکلات بیکاری موجود رفع شود.

خالدی گفت: براساس ماده ۳۵ قانون نظام مهندسی معدن، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مکلف شده سه درصد از مبلغ حقوق دولتی که از معدن‌داران دریافت می‌شود به سازمان نظام مهندسی معدن اختصاص دهد اما از زمان تأسیس تاکنون یک ریال از این بودجه در اختیار سازمان نظام مهندسی قرار نگرفته و سبب بروز مشکلاتی برای این سازمان شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۹ معدن سنگ تزیینی در استان وجود دارد که تنها دوم سوم معادل ۲۰ مورد آن فعال هستند بیان کرد: استان کرمانشاه از نظر سنگ‌های تزیینی نیز ظرفیت‌های مناسبی دارد و در بازارهای جهانی جایگاه خوبی کسب کرده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی معادن استان کرمانشاه با بیان اینکه ۳۰ واحد سنگبری در استان وجود دارد گفت: معادن و واحد‌های سنگبری استان در مجموع ۲۸۰ نفر اشتغالزایی دارند/تسنیم