هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه  امروز یکشنبه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کرمانشاه که در فرمانداری روانسر برگزار شد، اظهار داشت: از محل اعتبارات زلزله سهم شهرستان روانسر ۱۳۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه ۴۰ میلیارد تومان از محل ماده ۱۲ به بیمارستان روانسر اختصاص یافته افزود: در مجموع ۱۲۰ میلیارد ریال برای این بیمارستان تاکنون تخصیص یافته است.

استاندار کرمانشاه با اشاره به مشکلات پیش روی امهال وامهای زلزله‌زدگان گفت: در بحث امهال وام مقاومت بانکها موجب سردرگمی شده، اما امهال وام در مناطق زلزله‌زده قانون است و سود این دو سال را دولت به بانک می‌پردازد و هیچ بانکی حق امهال نکردن وام را ندارد.

بازوند با بیان اینکه در بحث اعتبارات زلزله و کمک‌های صندوق توسعه ملی در حال حاضر ۱۷۷ میلیار تومان پول در خزانه موجود است، افزود: این پول، پول نقد است و اسناد نیست و در این موقع بی پولی مدیران برای جذب آن همت کنند.

وی تصریح کرد: در موضوع اشتغال شهرستان روانسر وضعیت مناسبی ندارد و دستگاه و بانک ها باید این موضوع را ریشه‌یابی و در جذب آن تسریع کنند؛ در شهری که وضعیت بیکاری اسفناک است ما مسئولیم و چه دلیلی دارد بانک روال کار را طولانی می‌کند.

استاندار کرمانشاه همچنین به مدیران این شهرستان توصیه کرد که در حوزه گردشگر از سرمایه‌های بخش خصوصی استفاده کنند و هنر مدیران را جذب سرمایه‌گذار دانست.