حیف است کشاورزان غیربومی در مزارع استان مشغول به کار باشند

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: حیف است کشاورزان فهیم استان کرمانشاه زمین های خود را به کشاورزان دیگر استان ها اجاره دهند و شایسته است خود کشت کنند و کارگران بومی استخدام کنند.

افشین صفوی در گفت و گو با پایگاه خبری طلوع، در پاسخ به صحت این ادعا مبنی بر ممنوعیت کشت های پرآب در همدان و راهی شدن سیب زمینی کاران این استان به کرمانشاه اظهار داشت: هرساله سیب زمینی کاران و پیازکاران متعددی برای کشت از استان های همجوار به کرمانشاه می آیند ولی خبری در زمینه ممنوعیت این کشت در همدان به گوش نرسیده است.
صفوی با تاکید براینکه خود در زمینه فعالیت کشاورزان غیربومی نیز معترض هستم، گفت: حیف است کشاورزان استان کرمانشاه زمین های خود را به کشاورزان دیگر استان ها اجاره دهند و شایسته است خود کشت کنند و کارگران بومی استخدام کنند.
این مسوول افزود: الگوی کشت در وزارت جهاد کشاورزی در حال تدوین است که تا تحقق آن، دولت سیاست های خود را از طریق قیمت های خرید تضمینی محصولات اعمال می کند.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه ادامه داد: به عنوان مثال امسال دولت در سال زراعی که گذشت کلزا را به قمیت دو هزار ۸۶۶ تومان و پنج ریال اعلام کرد که این مشوقی بود تا مردم به کشت استراتژیکی که مورد تایید مسولان کشور است روی آورده و آن را گسترش دهند که این موضوع یکی از راه های اعمال سیاست الگوی کشت، قیمت های تضمینی است.

وی ادامه داد: علاوه براین با تشخیص دولت در زمینه صادرات محصولات مزرعه ای و یا توقف آن، برنامه ریزی ها سیاست الگوی صحیح کشت دنبال می شود/اختصاصی طلوع کرمانشاه