هوشنگ بازوند امروز چهارشنبه در ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه خواستار تسریع در راه اندازی بیمارستان صحرایی ثلاث باباجانی شد و دستور داد ظرف ۱۵ آبان این بیمارستان راه اندازی شود.

وی افزود: این بیمارستان فعلا بهره برداری شود و بعد از آن طی یک پروسه کادر تخصصی آنرا تامین کند و ف را تا زمان افتتاح بیمارستان با امکانات ساده مشغول کار شوند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بستن سامانه اعطای تسهیلات صحت ندارد، گفت: آنهایی که عقب افتاده اند یا با شهرداری و میراث فرهنگی مشکل داشته اند هنوز هم می توانند ثبت نام کنند.

وی در مورد مشکلات مردم با نظام مهندسی نیز تصریح کرد: تحت هیچ شرایطی زیر ۱۰۰ متر اجازه دریافت حق نظارت ندارند.

بازوند با بیان اینکه ستادهای معین گاها مورد بی مهری قرار می گیرند، تصریح کرد: ستادها شبانه روز پای کارهستند به جای کمک به آنها مدام از آنها انتقاد می کنیم.

وی با تصریح اینکه نباید مطالبات را از بنیاد مسکن بالا ببریم، بیان کرد: کار بنیاد مسکن بی سابقه بوده است، در کمتر از یکسال ۱۵ هزار واحد تحویل داده اند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به احیای بافت‌های فرسوده در کنار بازسازی واحدهای تخریب شده در مناطق زلزله زده گفت: در سرپل ذهاب ۶۰۰۰ پروانه ساخت صادر شده اما ۹۰۰۰ واحد در حال بازسازی است.

وی گفت: وامی که در شهرستان های غیر از زلزله زده پرداخت شده به افرادی که در مناطق زلزله زده ساکن هستند با تایید فرماندار قابل امهال است.

بازوند با انتقاد از روند احداث مسکن مستاجران زلزله زده گفت: از مسکن مستاجران زلزله‌زده که وزارت راه و شهرسازی متولی آن است گله مندیم یکسال از زلزله می گذرد اما هنوز کاری انجام نشده است/مهر