هوشنگ بازوند صبح امروز در نشست ستاد پیگیری لایحه بودجه ۹۸ استان کرمانشاه، اظهار داشت: نظام موسوم به درآمد-هزینه اصالتا مکانیسم خوبی است، اما اجرای آن در شرایط فعلی کشور به سود استان‌های کم‌برخوردار و کمتر توسعه یافته نیست و بیشتر به سود استان‌هایی است که قبلا  زیرساخت‌های خود را با ارز ارزان قیمت تامین کرده‌اند.

استاندار کرمانشاه توانمندی استان‌های کم‌برخوردار و کمتر توسعه یافته از این نظام را در گرو ایجاد سازوکار جدیدی برای اجرای آن با نگاه ویژه‌ای به استان‌های محروم تعریف کرد.

وی اجرای نظام درآمد- هزینه مشروط به نگاه ویژه به استان‌های کمتر توسعه یافته، را تنها راهی دانست که استان‌های کشور بر مبنای آن می‌توانند روی پای خود بایستند.

بازوند افزود: با توجه به محدودیت منابع بودجه‌ای باید اولویت‌های کاری ما به گونه‌ای باشد که همه ما توان خود را صرف پروژه‌هایی کنیم که اثربخشی حداکثری در اقتصاد استان داشته باشند.

آن‌طور که مدیریت ارشد استان کرمانشاه می‌گوید، اتصال راه آهن کرمانشاه به خوزستان و آزاد‌راه همدان به کرمانشاه سوددهی بیشتری از پروژه سنقر به کامیاران برای استان به همراه دارد.

وی خطاب به مدیران، گفت: مدیران در این ایام که بخشنامه بودجه اعلام می‌شود، در طی ۲ ماه پیش رو تلاشی شبانه‌روزی برای گنجاندن مطالبات اصلی مردم در لایحه بودجه ۹۸ در سطح وزارتخانه‌های خود داشته باشند و برای این کار از ظرفیت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، استانداری و معاونان استانداری، سازمان برنامه و بودجه نهایت استفاده را ببرند.

بازوند نداشتن مخزن را از نقاط ضعف سامانه گرمسیری دانست و افزود: شرکت آب منطقه‌ای به‌خاطر منافع مردم استان باید مخازن لازم را برای ذخیره آب تعبیه کند.

وی تصریح کرد: اعتبارات هزینه‌ای استان پایه چندان قوی ندارد، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی باید این نقص را رفع کنند/فارس