علی کریمی اظهار داشت: به‌دنبال مراجعه یکی از شهروندان به پلیس و اعلام اینکه شخص ناشناس مبلغ ۲۳ میلیون ریال به‌ صورت غیرمجاز و اینترنتی از حسابش برداشت کرده‌ است، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان این پلیس پس از انجام بررسی‌های لازم و با تحقیقات فنی متهم که فرزند شاکی بود را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به این پلیس احضار کردند.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: در بازجویی به‌عمل آمده، متهم منکر هر گونه بزه ارتکابی بوده اما با مشاهده مستندات لب به اعتراف گشود و بیان داشت با توجه به اینکه پدرش به وی اعتماد داشته و کارتش در اختیار وی بوده است، با فعال‌سازی رمز اینترنتی کارت بانکی، اقدام به برداشت از حسابش کرده است.

کریمی با بیان اینکه بیشتر برداشت‌های غیرمجاز از حساب بانکی نتیجه اعتماد بی‌جا به طرف مقابل است، گفت: به کاربران و شهروندان توصیه می‌‎شود به هیچ وجه کارت بانکی و اطلاعات آن را در اختیار دیگران قرار نداده و امورات بانکی مربوط به خودشان را انجام دهند تا از این طریق مانع سوءاستفاده سارقان و افراد فرصت طلب شوند.

وی افزود: به کاربران و همشهریان توصیه می کنیم به صورت دوره‌ای نسبت به تغییر رمز اول ودوم کارت خود اقدام کنند و از اتصال حساب‌هایی با گردش مالی بالا به کارت بانکی خود پرهیز کنند.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه در پایان بیان کرد: پلیس فتا به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و آنان می‌توانند مشکلات خود را در زمینه فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی با ما در میان گذارند/مهر