برومند میرزایی‌پور با اشاره به وظیفه اصلی سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی، اظهار کرد: این سازمان کالاهای قاچاق، متروکه و ضبطی را تعیین تکلیف می‌کند، بگونه‌ای که این اموال امحا، صادر( عمدتا لوازم خانگی، البسه و پارچه)، استرداد و یا در بازار توزیع می‌شود.وی افزود: در استانی مانند کرمانشاه بیشترین مواردی که در اختیار اموال تملیکی قرار می‌گیرد، مربوط به پرونده‌های قاچاق است.میرزایی‌پور به تعدادی از پرونده‌های قاچاق کشف شده در چند وقت اخیر اشاره داشت و عنوان کرد: یکی از این موارد ۱۳۱ تن گوجه فرنگی بود که در پوشش کاهو و کلم در حال خروج از مرز بود که پس از تایید سلامت آن، تاکنون ۱۷ تن از این میزان بین اقشار نیازمند و همچنین گروه‌های مختلف مردم توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد: ۱۸.۵ تن مرغ منجمد قاچاق کشف شده نیز به همین شیوه توزیع شده است.
یرزایی‌پور گفت: در حوزه دام سبک و سنگین نیز شاهد افزایش قاچاق خروجی از کشور هستیم و در هفت ماهه امسال ۲۴۳۵ راس دام قاچاق کشف شده است.
وی از توزیع گوشت ۴۱۱ راس از این دام‌ها با همکاری جهاد کشاورزی و مباشری شرکت الغدیر بین مردم خبر داد که به زودی این توزیع انجام خواهد شد.
مدیر جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان کرمانشاه معتقد است، عمده میوه و تره‌بار از مرز سومار و عمده احشام نیز از مناطق پاوه و ثلاث باباجانی به خارج از کشور قاچاق می‌شود.
میرزایی‌پور از افزایش قاچاق مواد دخانی شامل سیگار و تنباکو هم خبر داد.
وی درباره روند رسیدگی به پرونده‌های قاچاق نیز اظهار کرد: مراجع قضایی ظرف مدت ۴۵ روز به پرونده‌های قاچاق رسیدگی می‌کنند و در این مدت کالاها در دو انبار متعلق به اموال تملیکی یکی برای کالاهای سریع‌الفساد و دیگر برای کالاهای سرمایه‌ای نگهداری می‌شود.
 مدیر جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان کرمانشاه درباره پرونده کالاهای متروکه نیز اظهار کرد: این پرونده‌ها در کرمانشاه بسیار کم است و عمدتا مربط به واردات کالاهایی است که در مدت مشخص شده تشریفات گمرکی برای ترخیص آنها انجام نشود.
به گفته میرزایی‌پور کرمانشاه فقط یک پرونده در این بخش مربوط به تجهیزات وارداتی شرکت مانیزان دارد که قرار شده برای کمک به این واحد تولیدی از طریق تهاتر دین و طلب این تجهیزات تعیین تکلیف شود.
میرزایی‌پور بخشی از حوزه اختیارات اموال تملیکی را نیز مربوط به تعیین تکلیف پرونده‌های وثیقه ملکی دانست که ۳۰ فقره پرونده در این بخش نیز در دست رسیدگی است.
در ادامه  محمدرضا احمدی مدیرعامل گروه اقتصادی الغدیر کرمانشاه نیز اظهار کرد: این شرکت با هدف تنظیم بازار از ابتدای امسال بیش از ۱۷۰۰ تن برنج با تعرفه مصوب، ۷۰۰ تن تخم‌مرغ و بیش از ۱۰۰ تن شکر توزیع کرده است.
وی از توزیع گوشت گرم گوساله به میزان ۲۰ تن در هفته و در دو نوبت هم خبر داد و یادآوری کرد: هفته‌ای ۱۶۰۰ راس دام سبک نیز در دیگر کشورها از جمله روسیه، ارمنستان، گرجستان و… کشتار و در کرمانشاه با قیمت ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان توزیع می‌شود.
وی افزود: ماه گذشته ۲۰۰ تن گوشت منجمد نیز برای کمک به تنظیم بازار استان خریداری و دپو شده است.
به گفته احمدی توزیع این اقلام در قالب ۱۲ مرکز ثابت و کاروان‌های سیار انجام می‌شود./ایسنا