رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه از لزوم توجه مدیریت شهری به تاثیر آب گرفتگی معابر اصلی شهر در ایجاد اختلالات ترافیکی وحمل و نقل خبر داد.

فضل الله شیری رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه گفت : تعدد و گستره نقاط شهر کرمانشاه، زمان طولانی آب گرفتگی و تکرار دائم آن، می‌طلبد از نظر زیر ساختی واستفاده از سیستم‌های رفع سیلاب در معابر برای جلوگیری از بحران‌های طبیعی و پیشگیری از آن چاره اندیشی کرد.

وی ادامه داد : مدیران شهری به مقوله تقویت امکانات وتجهیزات در راستای مهار آب‌های سطحی در مواقع آبگرفتگی عنایت ویژه داشته باشند تا در زمان آبگرفتگی حداقل‌های مورد نیاز دست اندرکاران آن‌ها رفع شود به نحوی که شاهد نباشیم مامور رفع انسداد آب در مواقع بارش با کفش وارد سیلاب نشود و از تجهیزات به روز باید در اختیار کارکنان مذکور گذاشته تا با دست خالی به جنگ سیلاب نروند.

رئیس پلیس راهور استان بیان کرد: متاسفانه میل به استفاده از حمل ونقل عمومی در بین شهروندان کاهش یافته است و باید در این زمینه مسئولین امر علت‌ها را بررسی و در مواقع آب گرفتگی معابر شهری وبارش باران‌های سیل آسا با وجود هشدار هواشناسی باید حمل ونقل عمومی را حتی به دور‌ترین نقاط شهر گسترش داد و تقویت کرد تا مردم کمتر از خودرو شخصی در تردد‌های شهری استفاده نمایند.

وی تصریح کرد : در خیلی از مواقع با شروع بارش‌ها وحتی آب گرفتگی معابر چراغ‌های راهنما تقاطع‌های مهم و پرتردد دچار اشکال فنی شده ونقش خویش به عنوان راهنمای رانندگان از دست داده واین امر خود با عث اختلال در جریان ترافیک وتشکیل صف‌های طولانی خودرو وحتی بوق ممتد رانندگان در مسیر چراغ می‌شودکه می‌طلبد در این زمینه مشکل بررسی ورفع نقص گردد.

شیری با توصیه شهروندان برای پرهیز از تردد‌های غیر ضروری وداشتن برنامه مدیریت سفر حتی با انتخاب درست مسیرها، سعی کنند در ایام بارش باران و آب گرفتگی و لغزندگی معابراز خودرو شخصی کمتر استفاده نمایندچرا که حجم تردد خودرو‌های شخصی در حالت عادی متناسب با ظرفیت معابر شهری نیست، بنابراین در مواقع بحرانی باید این میزان تردد‌های خودرو‌های شخصی به حداقل برسد و از تردد‌های غیر ضروری پرهیز گردد.

وی در پایان از مدیران شهری خواست دراستفاده از تجهیزات روز برای مهار آب گرفتگی معابر شهری با توجه به مشکلاتی که برای مردم شریف کرمانشاه در مواقع بارش باران و وقوع پدیده آب گرفتگی معابر شهری ایجاد می‌کنند غافل نشوند و با برنامه ریزی لازم و همه جانبه در راستای کاهش مشکلات ترافیکی این عزیزان تلاش کنند/باشگاه خبرنگاران