محمدحسین و برادرش یعنی محمدحسن همیشه مواضع رک و صریحی در قبال مسائل کشتی دارند، آن‌ها که پس از ناکامی تیم‌های کشتی ایران در مسابقات جهانی کشتی آزاد و فرنگی مجارستان به رسول خادم اعتراض‌های تند و تیزی داشتند حالا پس از استعفای خادم از سمت خود، زمزمه بازگشت‌شان به فدراسیون البته این‌بار در قاموس ریاست به گوش می‌رسد.محمدحسین محبی اظهار داشت: رسول خادم در طول ۶ ماه ۲ بار از سمت خود یعنی ریاست فدراسیون کشتی استعفا داد، به نظرم وی دیگر خسته شده بود و علاقه‌ای برای اداره فدراسیون نداشت.

محمدحسین محبی با تاکید بر این که کرمانشاه همچنان میزبان مسابقات کشوری و بین‌المللی است، اظهار داشت: پس از اینکه خادم از ریاست فدراسیون استعفا داد لایق و بنی تمیم تا انتخاب سرپرست، فدراسیون کشتی را اداره می‌کنند و براساس صحبت آن‌ها، تمام رقابت‌ها و رویدادهای کشتی برگزار می‌شود، بنابراین مسابقات قهرمانی کشور و جام تختی در کرمانشاه برگزار می‌شود.

محمد‌حسین محبی قهرمان سابق کشتی آزاد ایران، آسیا و جهان که در حال حاضر ریاست هیأت کشتی استان کرمانشاه را برعهده دارد یکی از گوش شکسته‌هایی است که نسبت به برخی از اقدامات رسول خادم ریاست سابق فدراسیون اعتراض داشت.

رئیس هیأت کشتی استان کرمانشاه در پاسخ به این سوال که چرا رسول خادم از سمت ریاست فدراسیون استعفا داد، توضیح داد: کشتی در حال حاضر با مشکلات مالی مواجه است، به عنوان مثال قبل از آغاز رقابت‌های قهرمانی جهان، اصلا مشخص نبود تیم ایران به این مسابقات اعزام می‌شود یا خیر، حتی بحث بود که تیم با سه کشتی‌گیر راهی رقابت‌ها شود، فکر می‌کنم خادم به این دلیل از سمت خود استعفا داد.

وی در خصوص انتقادهای محمدحسین محبی نسبت به شیوه مدیریت خادم، تصریح کرد: این بحث مهمی است، چون برخی فکر می‌کنند صحبت‌های محمد‌حسن در خصوص خادم بیشتر جنبه شخصی دارد، اگر بنده یا برادرانم از خادم انتقاد می‌کردیم به خاطر کشتی بود نه مسئله ای دیگر، ما می‌گفتیم خادم یا رئیس فدراسیون باشد یا سرمربی تیم ملی، امکان نداشت وی این ۲ بخش را به صورت همزمان اداره کند.

محبی با اشاره به جزئیات جلسه شورای فنی کشتی قبل از آغاز بازی‌های آسیایی جاکارتا، اظهار داشت: قرار بود کشتی‌گیرانی که در رقابت‌های انتخابی اول شده بودند به جاکارتا اعزام شوند اما خادم مقاومت کرد و با اعزام برخی از این گشتی‌گیران مخالف بود، حتی بنده این مسئله را به وی تذکر دادم و در جلسه شورای فنی اعلام کردم اگر ملاک رقابت‌های انتخابی تیم ملی است پس چرا نباید به آن احترام بگذاریم و نفرات برتر را به بازی‌های آسیایی ببریم؟.

روز گذشته یکی از سایت‌های متعلق به کشتی در خبری عجیب مدعی شد پس از استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون، میزبانی کرمانشاه در مسابقات قهرمانی کشور و جام تختی معلق شده است.

وی با اشاره به اینکه کرمانشاه برای میزبانی رقابت‌های کشتی قهرمانی کشور آماده است، گفت: مدیرکل اداره ورزش و معاونان این اداره‌کل در سفر اخیر خود به قصرشیرین، آخرین شرایط این شهر را برای میزبانی رقابت‌های کشتی قهرمانی کشور را بررسی کردند که تمامی امکانات و شرایط برای برگزاری این مسابقات مهیا شده است./فارس