فرهاد تجری در مراسم افتتاح ۲۰۰۰ خانه مددجویان مناطق زلزله‌زده اظهار داشت: بنیاد مسکن به‌عنوان مسئول بازسازی مناطق زلزله‌زده در نظر داشت با قیمت ارزان آهن‌آلات را در اختیار مردم، برای بازسازی منازل خود قرار دهد، اما بروکراسی وزارت صنعت، معدن و تجارت مانع تحقق این موضوع شد.

نماینده سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرعت عمل کمیته امداد در بازسازی خانه‌های آسیب دیده بیش از سایر ارگان‌ها بود، بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) این توانایی را داشت که پیش از تورم و گرانی بازسازی واحدهای آسیب دیده را انجام دهند و امروز زحمات آنها افتتاح شد.

تجری با بیان اینکه گیلانغرب دومین شهر مقاوم کشور است، خاطرنشان کرد: مردم این مرز و بوم با تمام توانایی خود از مرزها دفاع کرده و برای کشور عزت و اقتدار به وجود آوردند اما در حق مردم گیلانغرب در بحث زلزله کم لطفی شد زیرا با وجود اینکه گیلانغرب بعد از زلزله بالاترین آسیب را داشت اما کمک‌ها به سرپل‌ذهاب روانه شد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان اینکه تورم و گرانی به قشر ضعیف در مناطق زلزله‌زده فشار مضاعفی وارد کرده است، بیان کرد: در سال گذشته اعتبار ۱۰ میلیون تومانی برای مردم مناطق زلزله‌زده در نظر گرفته شد که امروز با این تورم و افزایش قیمت فشاری که به مردم وارد می‌شود، این اعتبار جوابگو نیست.

نماینده سرپل‌ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فرنگیس حیدرپور، نماد مقاومت بانوان کشور در روستای گورسفید شهرستان گیلانغرب حضور دارد، خاطرنشان کرد: فرنگیس حیدرپور نماد زن و بانوی ایرانی است که در سختی‌ها مقاومت کردند و مقاومت این مردم را به همه دنیا ثابت کردند/تسنیم