جعفری با اشاره به استقبال مردم استان از دوره‌های پیشین نمایشگاه کتاب، گفت: به لحاظ استقبال و فروش، نمایشگاه های کتاب کرمانشاه همواره جزو نمایشگاه های برتر بوده که مورد توجه ناشرین نیز قرار دارد.وی از تدارک برنامه های جنبی در طول زمان برپایی نمایشگاه اشاره کرد و گفت: با توجه به مصادف شدن سالگرد زلزله بزرگ کرمانشاه با برپایی این نمایشگاه، ویژه برنامه ای را به همین مناسبت خواهیم داشت.
جعفری همچنین از برپایی نمایشگاه رسانه های دیجیتال استان همزمان با نمایشگاه کتاب خبر داد.
 

وی به پروژه‌های عمرانی فرهنگی هنری استان نیز اشاره کرد و گفت: هفت پروژه مهم در استان داریم که با متوسط پیشرفت ۸۵ درصد در حال ساخت هستند و با تکمیل آنها ظرف دو سال آینده سرانه فضای فرهنگی هنری استان ۱۵ سانتیمتر بالاتر از متوسط کشور خواهد شد.

غیاثی مدیرکل امور استانهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز برگزاری نمایشگاه های کتاب را از رخدادهای مهم فرهنگی کشور دانست و گفت: در کنار برپایی نمایشگاه های کتاب، طرح هایی مانند عیدانه کتاب، پاییزانه کتاب، باشگاه های کتاب، روستاهای دوستدار کتاب و پایتخت کتاب به منظور ترویج کتابخوانی اجرا می شود.
 
وی کرمانشاه را دارای تاریخ، تمدن و فرهنگ غنی دانست و گفت: نمایشگاه های کتاب کرمانشاه همواره در زمره نمایشگاه های خوب استان است.
 
در این مراسم از منصور یاقوتی، علیرضا گودرزی، خسرو عیساییان، کیوان کاشفی، رضا سلیم ساسانی، فریبا جمشیدی، صابر بشیری، حمید مرادی و خسرو تمری بعنوان خادمان و مروجان کتاب  تقدیر شد.
 
/ایسنا