امید قادری به مناسبت تشریح خدمات بهزیستی در مناطق زلزله‌زده از تکمیل یک‌هزار و ۱۳۵ واحد مسکونی تخریب شده مددجویان تحت پوشش در زلزله خبر داد و اظهار داشت: ۵۰ درصد مددجویان خانه‌های خود را تحویل گرفته و پایان کار ساخت مسکن مددجویان روستایی آخر آذرماه امسال است.وی از توزیع بیش از ۴۵۰ کامیون اقلام مختلف با همکاری مردم و مسؤولان بین زلزله‌زدگان خبر داد و گفت: در جریان زلزله ۷.۳ ریشتری، ۱۴ کودک بی‌سرپرست، ۱۸۸ زن بی‌سرپرست، ۱۱۸ معلول که ۲۶ نفر قطع نخاع شدند، به مددجویان بهزیستی اضافه شده است.

قادری به اهدای یک‌هزار و ۲۱۴ کانکس و ۵۰۰ تخته چادر به کمک خیران به زلزله‌زدگان اشاره و بیان کرد: ۲۳ نفر از معلولانی که کسی برای نگهداری نداشتند به مرکز استان منتقل داده  شدند.

این مسؤول به مشاوره ۲۸ هزار نفر در مناطق زلزله‌زده اشاره و بیان کرد: کودکانی که هر ۲ والده را از دست دادند، یا زنان که هیچ‌کس را ندارند به حامی معرفی می‌شوند و ماهیانه مبالغی به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

قادری در ادامه از احداث ۲ مرکز روان درمانی در سرپل‌ذهاب و تازه‌آباد خبر داد و افزود: مشاوره در این مراکز  به صورت رایگان انجام می شود.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه به  تخریب ۳۵ مهد‌کودک در جریان زلزله اشاره و بیان کرد: مهدکودک‌ها هم‌اکنون در کانکس  راه‌اندازی شده به طوری‌که یک‌هزار و ۱۸۰ بچه از مزایا و یک وعده غذای گرم استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: اگر زمین در اختیار بهزیستی قرار بگیرد مهد کودک ساخته می‌شود.