معاون هواشناسی کرمانشاه با بیان اینکه از صبح سه شنبه تا عصر چهارشنبه پدیده قابل توجهی نخواهیم داشت، افزود: از عصر این روز تا جمعه شب با ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به جو استان به تدریج شاهد آغاز بارندگی در اغلب مناطق استان خواهیم بود.
وی ادامه داد: سامانه بارشی که اواخر هفته وارد جو استان می شود دمای هوا را نیز کاهش داده و همراه با وزش باد خواهد بود، به گونه ای که بارش های آن در روز پنجشنبه ممکن است با آب گرفتگی معابر عمومی نیز همراه شود.
زوراوند تصریح کرد: اطلاعات دقیق تر در خصوص نحوه بارش و فراگیری این سامانه در روزهای آتی اطلاع رسانی خواهد شد.
معاون اداره کل هواشناسی کرمانشاه همچنین به دمای هوا نیز اشاره کرد و گفت: امشب کوزران، سنقروکلیایی، اسلام آبادغرب و کنگاور با حداقل دمای پنج درجه بالای صفر سردترین نقاط استان خواهند بود.
وی همچنین با بیان اینکه حداقل دمای امشب شهر کرمانشاه نیز به هفت درجه بالای صفر می رسد، گفت: برای فردا نیز پیش بینی می شود دمای هوا در مرکز استان بین ۱۶ تا هفت درجه بالای صفر در نوسان باشد.
از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون (اول مهر تا ۲۰ آبان) میانگین بارش باران در استان کرمانشاه به ۱۰۷ میلی متر رسیده که نسبت به مدت مشابه سال زراعی قبل که ۱۶.۳ میلی متر بارش داشته ایم ۵۵۷ درصد و نسبت به دوره بلند مدت نیز ۱۰۹ درصد رشد بارندگی داشته ایم./ایرنا