فرزین معتمدی سرپرست جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه با اشاره به تصادف مرگبار سواری سمند با پژو ۴۰۵ در محور کامیاران به کرمانشاه در صبح امروز گفت: این تصادف حد فاصل روستای گاکیه و گوهرچقا ۴ فوتی و ۲ مصدوم برجای گذاشت.

وی با اشاره به اینکه تیم‏‌های امداد و نجات هلال احمر استان کرمانشاه پس از وقوع حادثه به محل اعزام شدند خاطرنشان کرد: امداد رسانی، رهاسازی و تحویل مصدومان به عوامل اورژانس توسط پایگاه امداد و نجات جاده‌ای برنجان جمعیت هلال احمر شهرستان کرمانشاه انجام شد.

معتمدی با بیان اینکه تصادفات جاده‌ای همچنان کام مسافران را تلخ می‌کند عنوان کرد: مردم به تذکرات پلیس راه در هنگام مسافرت توجه کنند تا شاهد تصادفات مرگبار در جاده‎های استان کرمانشاه در روزهای پایان تعطیلات تابستان نباشیم.

وی با اشاره به اینکه عوامل بسیاری در رخ دادن تصادفات دخیل هستن خاطرنشان کرد: دلایل انسانی همچون خواب‌آلودگی و بی‌توجهی به نکات ایمنی در رانندگی سبب تصادفات می‌شود که می‌توان با دقت و حوصله بیشتر و رعایت نکات ایمنی و حقوق دیگران در حین رانندگی جلوی بسیاری از حوادث را گرفت.

نیاز به پیگیری‌های ویژه توسط مسئولان استانی

سرهنگ محمد حیدری رئیس پلیس راه استان کرمانشاه  با اشاره به اینکه صبح امروز تصادف مرگباری در جاده کرمانشاه به کامیاران به وقوع پیوست اظهار داشت: تصادف ما بین دو دستگاه وسیله سواری اتفاق افتاد.

وی با اشاره به اینکه چهار نفر از سرنشینان سواری پژو ۴۰۵ و دو نفر سواری سمند مجروح شدند عنوان کرد: بی‎احتیاطی از طرف راننده سواری پژو سبب این تصادف مرگبار در جاده کرمانشاه به کامیاران شده است.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: این محور یکی از مهمترین و پرترددترین محورهای مواصلاتی غرب کشور در ادامه کریدور جنوب غرب به شمال غرب کشور است که استانهای خوزستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و شرقی را به هم متصل می‎کند.

حیدری با بیان اینکه محور کرمانشاه – کامیاران یکی از بحرانی‎ترین محورها در تصادف است عنوان کرد: با توجه به اینکه عملیات زیرساخت این جاده از چند سال گذشته آغاز شده، اما به علت عدم اعتبار کار آن باقی مانده که نیاز به پیگیری‌های ویژه توسط مسئولان استانی است.

وی با اشاره به اینکه سالانه ۵۰ نفر در این جاده جان خود را از دست می‏ دهند خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هرسال تعداد زیادی از خانواده ‏ها به دلیل تصادف در این محور دچار حوادث می‌شوند تغییر وضعیت این جاده پرتردد نیازمند توجه ویژه و فوری مسئولان است.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه با بیان اینکه عامل انسانی نقش چشمگیری در وقوع این حوادث دارد تصریح کرد: در صورت دوبانده شدن این مسیر و حذف نقاط خطرناک و تحمیل کننده خطر زمینه وقوع حوادث و تصادفات در مسیر کرمانشاه به کامیاران تا حد بسیاری کاهش پیدا می‌کند/تسنیم