یکشنبه‌های تلخ

خشم آن روز زمین آنقدر وحشتناک بود که تا مدت ها کوچکترین صدای ناگهانی همه وجود مردم را پر از اضطراب و استرس می کرد؛ پس لرزه‌های بی‌امان هم هرگز اجازه نداد که این احساس نفرت‌انگیز از فکر و ذهن کرمانشاهی‌ها جدا شود.

نگرانی خانواده‌ها بیشتر برای کودکانی است که هر چند روز یکبار هراسناک و متحیر مجبورند به همراه والدین برای نجات جانشان از خانه فرار کنند بی‌آنکه توانی برای درک این ماجرا داشته باشند.
هر روز ۱۵ زمین ‌لرزه و هر سه روز یک زلزله بالای چهار ریشتر روح و روان بسیاری بویژه در غرب استان کرمانشاه را پریشان کرده و آرامش را از خانه‌ها فراری داده است.بسیاری از ساکنان مناطق زلزله ‌زده بازهم چادرها را برپا کردند هرچند ۹ پس ‌لرزه بالای چهار ریشتر و ۲ زلزله ۵.۲ ریشتری اجازه نداد برای لحظاتی هم که شده، خواب به چشم‌ کسی برود.این روزها و بویژه در فصل سرما و بارندگی، جبران خسارت و ویرانی های زلزله ضروری و فوری است و نباید اجازه داد برف و باران زخم جدیدی بر تن رنجور زلزله زدگان بزند.
در عین حال اما غفلت از آرام ‌سازی روح و روان کرمانشاهی‌ها اشتباهی بزرگ است؛ هم خسارت دیده های زلزله و هم بخش بزرگ مردم استان که آسیب مادی ندیده‌اند، بشدت به آرامش و فراغت روح محتاجند. مسئولان از تامین این نیاز بزرگ غافل نشوند./ایرنا