حمید خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار طلوع، اظهار داشت: زائرانی که قصد تشرف به عتبات عالیات و شرکت در مراسم اربعین را دارند باید رعایت موارد بهداشتی را به طور جدی مد نظر قرار دهند.

خسروی با اشاره به اینکه بیشتر بیماری‌ها از طریق آب ناسالم و آلوده و مواد غذایی فاسد به وجود می‌آید، افزود: مهمترین اصلی که زائران باید بدان توجه داشته باشند مصرف آب و غذای سالم و بهداشتی است.

وی در ادامه بیان کرد: زائرانی که به عتبات مشرف می‌شوند، اگر علائمی مانند تب، سرفه، تنگی نفس و… در خود داشتند به پرسنل و تیم بهداشتی مستقر در پایگاه های بهداشتی یا نزدیک ترین مرکز درمانی بهداشتی مراجعه کنند تا اقدامات درمانی لازم صورت بگیرد.

مدیر گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه  بیان کرد: بر اثر مصرف آب و غذای آلوده و ناسالم ممکن است علائمی نظیر تب، لرز، استخوان درد، اسهال، استفراغ و اسهال خونی در فرد ایجاد شود و لذا زائران برای پیشگیری از ابتلا به این علائم باید اصول بهداشتی را رعایت کنند.

وی توضیح داد: زائران در طول مدت سفر، از غذای گرم استفاده کنند و از مصرف غذای سرد مانند سالاد و سبزی پرهیز کنند، همچنین از آبهای بسته بندی شده و بهداشتی استفاده کنند.