خلیل حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار طلوع کرمانشاه اظهار داشت: در ۷ ماهه سال جاری یک میلیارد و ۱۲۳ میلیون و ۲۹۷ هزارو ۹۴۶  دلار کالا به وزن  دو میلیون و ۶۴۴  هزارو ۷۱۹ تن از گمرکات و بازارچه های مرزی استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر شد است.

وی افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش رشد ۲ درصدی داشته است.

حیدری گفت: ۵۲۹ میلیون و ۲۶۵ هزارو ۸۴۸ دلار با وزن یک میلیون و ۵۳۹ هزار و ۸۰۹ تن از کالاهای فوق درگمرکات کرمانشاه، خسروی، پرویزخان و پاوه اظهار و صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته از حیث ارزش ۲ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: سایر گمرکات نیز در این مدت  ۵۹۴  میلیون و ۳۲ هزارو ۹۸ دلار کالا را  با وزن  یک میلیون و ۱۰۴ هزارو   ۹۱۰  تن از طریق مرزهای استان کرمانشاه به خارج از کشور صادر کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۱۸ درصد و از حیث ارزش نیز ۱ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرکات کرمانشاه عمده کالاهای صادراتی از طریق این گمرکات را کاشی و سرامیک، لوازم خانه داری و پاکیزگی، کولرهای آبی، ظروف ملامین، سیب زمینی محفوظ شده به جز در سرکه یا جوهرسرکه یخ نزده، کیسه نایلونی، جوال و کیسه برای بسته بندی کالاازنوارپلی اتیلن یاپلی پروپیلن، گوجه فرنگی تازه یا سرد کرده، سیمان ،رخام پولیش داده شده، پروفیل بامقطع ازآهن یافولادگرم نوردشده، کیسه کلوست برشمرد و افزود: بیشتر کالاهای فوق به کشور عراق صادر می شود.

وی بیان داشت: در۷ ماهه سال ۱۳۹۶ در مجموع از گمرکات استان کرمانشاه به ۳۷ کشور صادرات قطعی صورت گردیده است.