به گزارش «پایگاه اطلاع‌رسانی طلوع کرمانشاه»، چندی پیش تصویر یک بیمار در فضای مجازی منتشر شد که پس از انجام عمل جراحی به دلیل نبود تخت در راهروی بیمارستان آیت‌الله طالقانی کرمانشاه بستری شد. انتشار این عکس واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت…

دکتر بهمن روشنی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اما توضیحاتی پیرامون انتشار  این عکس که بر روی تختی در راهرو بیمارستان قرار گرفته است، ارائه کرد.

وی افزود: این بیمار که از ساعت ۵ صبح برای عمل جراحی به اتاق عمل بیمارستان منتقل شده پس از انجام موفقیت آمیز عمل جراحی به دلیل نبود تخت آی. سی. یو خالی تا ساعت ۱۴:۳۰ روز پنجشنبه در ریکاوری اتاق عمل تحت نظارت بوده و از آن زمان به دلیل فرارسیدن زمان شستشوی اتاق عمل که جزو ضروریات می‌باشد‌، بیمار به بخش منتقل شده، تا تخلیه و آماده سازی تخت ویژه در کنار ایستگاه پرستاری و تحت نظر پرستاران قرار گرفته و کمتر از ۳ ساعت بعد به بخش منتقل گردیده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار کرد : هرچند این مورد به دلیل نبود تخت انجام گرفته اما روند مورد تایید ما نیست و ضمن پوزش از مردم فهیم و صبور استان در تلاش هستیم تا در آینده نزدیک ۲۸ تخت آی. سی. یو دیگر را نیز در این بیمارستان فعال کنیم و برنامه ریزی می‌کنیم تا در ماههای آینده این تخت ها به بهره برداری برسند.

وی افزود: دانشگاه به دنبال انتقال یکی از بخشهای بیمارستان آیت الله طالقانی به مرکز دیگری نیز هست تا با فراهم کردن امکانات بیشتر، بتوانیم خدمت شایسته و درخور مردم را در این بیمارستان ارائه نماییم.

معاون درمان دانشگاه علوم در ادامه از کمبود ۱۰۰ تخت  آی. سی. یو در استان خبر داد و گفت: در استان کرمانشاه همینک تعداد ۱۶۴ تخت icu شامل ۱۳۳ تخت در بخش دانشگاهی و ۳۱ تخت در بخش غیر دانشگاهی فعال می‌باشد که درصد اِشغال این تخت‌های ویژه در بخش دانشگاهی بیش از ۹۵ درصد است و این یعنی اینکه اکثر اوقات تخت خالی icu  برای خدمت به بیمارانی که به مراقبت های ویژه نیاز دارند، وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه تعداد ۲۸ تخت icu  در سه قسمت در بیمارستان آیت اله طالقانی به عنوان مرکز ترومای غرب کشور وجود دارد که درصد اشغال آنها بیش ۹۸ درصد می باشد افزود: این نشانگر آن است که معمولا هیچگاه تخت icu خالی موجود نبوده و بیماران بلافاصله جایگزین می شوند.

دکتر روشنی گفت: در بخش جراحی مغز و اعصاب این بیمارستان نیز معمولا به ناچار برای ارائه خدمت به بیماران۱۰ تا ۱۲ تخت اضافه یا فوق العاده در قسمتهایی از بخش از جمله در راهرو فعال می شود.