رضا خواجه ای افزود: همچنین ۱۶ هزار و ۷۵۰ واحد مسکونی در مرحله پی کنی ، ۱۵ هزار و ۵۰۰ واحد در مرحله اجرای بتن فنداسیون، ۱۳ هزار و ۷۵۰ واحد اسکلت بندی و ۱۱ هزار واحد دیوارچینی، ۹ هزار و ۲۰۰ واحد اجرای گچ و خاک و برای ۱۲ هزار واحد مسکونی نیز سقف گذاری در نقاط شهری و روستایی صورت گرفته است.
وی اظهار داشت: از مجموع ۱۷ هزارو ۲۵۸ واحد مسکونی تعمیری نیز تعمیرات ۱۶هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی پایان یافته است.
رئیس ستاد هماهنگی بازسازی استان کرمانشاه گفت: در شهر سرپل ذهاب برای هفت هزار و ۵۵۰ واحد آرماتوربندی ، ۶ هزار واحد مسکونی اسکلت گذاری، سه هزار و ۵۰۰ واحد دیوارچینی ، چهار هزار و۳۵۰ واحد سقف گذاری، ۲ هزار واحد اجرای گچ و خاک انجام شده است.
خواجه ای گفت: همچنین در مجموع در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه نیز برای ۳۴ هزار و ۹۰۰ واحد اجرای آرماتوربندی، ۳۱ هزار و ۵۰۰ واحد اجرای اسکلت، ۲۶ هزار و ۷۰۰ واحد دیوارچینی ، ۲۷ هزار و ۶۶۰ واحد سقف گذاری، ۲۲هزار واحد نیز گچ و خاک انجام شده است و ساخت ۲۱ هزار واحد مسکونی نیز پایان یافته است.
این مقام مسئول گفت: از مجموع ۶۰ هزار واحد مسکونی که عملیات تعمیری آن ها آغاز شده نیز تعمیرات بیش از ۵۵ هزار واحد مسکونی به پایان رسیده است.
وی در پایان با اشاره به تامین آهن آلات با قیمت یارانه ای برای زلزله زدگان افزود: علاوه بر ۵۴ هزار تن آهن آلاتی که قبلا برای مناطق زلزله زده تامین شده بود خوشبختانه امروز نیز ۲۰ هزار تن دیگر خریداری شده و در مرحله حمل و تحویل به انبار بنیاد مسکن می باشد و به محض ورود به شهرستان با رعایت مقررات و ضوابط مربوطه بین متقاضیان توزیع می شود.
در زلزله ۶.۴ ریشتری یکشنبه چهارم آذر ۹۷ تلفات جانی نداشتیم ولی ۷۷۱ نفر دچار جراحت سطحی شدند.
بر اثر این زمین لرزه ۶۰۰ واحد مسکونی در مناطق غربی استان کرمانشاه تخریب و سه هزار و ۵۰۰ واحد هم نیاز به تعمیر پیدا کردند.
زمین لرزه ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان سال گذشته نیز در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب رخ داد و ۶۲۰ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشت.
این زلزله به ۱۰ شهرستان و یک هزار و ۹۳۲ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرد و براساس ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ۱۰۳ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دید./ایرنا