آرش امیری در گفت‌وگو با خبرنگار طلوع، در خصوص طرح «نائب‌الشهدا» اظهار داشت: طرح نائب الشهدا برای اولین بار توسط کانون همبستگی فرزندان شاهد طراحی و اجرا شد.

وی بیان کرد: امسال دومین سال اجرایی شدن طرح نائب‌الشهدا در سراسر کشور است و بر اساس برنامه این طرح قرار است، در اربعین حسینی امسال هر زائر اباعبدالله(ع) که در مسیر پیاده روی قدم بر می‌دارد نائب الشهید باشد.

امیری اظهار داشت: بانی طرح نائب‌الشهدا در استان کرمانشاه، «کانون همبستگی فرزندان شاهد» است و در این راستا کارت‌هایی به صورت کارت نائب‌الشهید آماده و چاپ می‌شود که مزین به چاپ آداب زیارت است و از طریق موکب کانون کرمانشاه در مرز خسروی و شهر کرمانشاه و همچنین با مشارکت برخی ادارات در موکب آن ادارات و ارگان‌ها در بین زائرین توزیع می‌شود.

وی معرفی شهدا به عنوان الگویی کارآمد به جوانان و خانواده‌ها را مهم‌ترین دستاورد طرح نائب‌الشهید عنوان کرد و گفت: این طرح در ایجاد حس همزادپنداری با آنها و حس توفیق در کنار و مشابه آنها و به جای آنها بودن را ایجاد و نهادینه می‌کند و از سوی دیگه می‌تواند تلنگری برای جامعه باشد تا فراموش نکنند که هرچه داریم از برکت خون شهداست.

امیری افزود: تاکنون با همکاری تعدادی از ادارات از جمله بنیاد شهید، اداره اوقاف و امورخیریه، بهزیستی و بانک دی حدود ۴۰۰۰ کارت با نام شهدای استان طراحی و صادر شده که طی یک یا دو روز دیگر بنام تمام شهدای استان کارتها چاپ و از طریق موکب کانون همبستگی فرزندان شاهد استان کرمانشاه و همچنین موکب هایی که بصورت مشارکت در این طرح همکاری میکنند در بین زائرین توزیع می‌گردد.

وی افزود: همانطور که شهدای ما در زمان جنگ به دنبال راه سیدالشهدا رفتند امروزه ما هم پیرو و ادامه دهنده راه شهدا هستیم و پیاده روی اربعین ارزشمنده و خادمی اربعین جایگاه بالایی داره و خادم الشهدایی جایگاهش خیلی بالاتره و کسانی که توفیق زیارت اربعین رو ندارند با اجراکردن و مشارکت در این طرح توفیق خادمی شهدا رو پیدا می‌کنند.