ایمان امیری در گفتگو با پایگاه خبری طلوع کرمانشاه، با بیان اینکه پانسیون های فعال در کرمانشاه به دختران اختصاص دارد، اظهار داشت: این پانسیون همانند سالن های عمومی دانشگاه آزاد و رازی دارای یک سالن مطالعه است با این تفاوت که جنبه خصوصی دارد و دارای مزیت های بالاتری است.
وی ادامه داد: این پانسیون از هشت صبح تا ۱۱ شب فعال است و افراد اجازه خروج از پانسیون را ندارند و به هنگام ورود و خروج به پانسیون پیامکی به خانواده آنان برای اطلاع رسانی داده می شود که به معنای نظارت مستمر توسط مراقبان ما در این مکان است.
امیری از ممنوعیت گوشی همراه و وسایل الکترونیکی به این مکان به عنوان مزیت دیگر یاد کرد و ادامه داد: این اقدام با هدف تمرکز صرف بر مطالعه انجام می شود.
وی از وجود حائل و واسطه ما بین میزهای مطالعاتی به عنوان اقدام دیگر یاد کرد و افزود: برای رفاه حال استفاده کنندگان از این مکان، بوفه و منوی باز در این پانسیون تدارک دیده شده است.
وی از وجود اتاق آی.تی در این پانسیون خبر داد و ادامه داد: افراد در صورت تمایل به مشاهده فیلم های آموزشی درسی می توانند از این اتاق استفاده کنند.
اتاق استراحت، اتاق نماز، سالن غذاخوری، سالن تفریح و تعبیه امکانات سرمایشی گرمایشی از دیگر امکانات درنظرگرفته شده برای این مکان است.
امیری یادآور شد، دبیرانی در بخشی از ساعات روز به منظور پاسخگویی به مشکلات دانش آموزان در پانسیون حضور می یابند.
وی با بیان اینکه دانشگاه رازی و مابقی دانشگاه هزینه ای برای سالن های خود دریافت می کنند، گفت: ولی استفاده از این پانسیوت تخفیفاتی دارد که به میزان تقریبی ماهانه ۳۰۰هزار تومان است
امیری با بیان اینکه پانسیون دخترانه به زودی دایر می شود، افزود: هم اکنون پانسیون پسرانه آریان در ۲۲بهمن، انتهای بلوار سی متری دوم، طبقه فوقانی مدرسه شطرنج قرار دارد.